Xbox One w tarapatach? Nintendo Switch może prześcignąć liczbę sprzedanych konsol Microsoftu

Nie ma wątpliwości, że PlayStation 4 rządzi wśród konsol ósmej generacji. Może jednak okazać się, że drugie miejsce dotychczas okupowane przez Xboxa One może niedługo zostać przejęte przez Nintendo Switch. Konsola Microsoftu wciąż traci nad nim przewagę.

Dziś na rynku konsol najnowszej (a więc ósmej) generacji podział miejsc jest klarowny. Bezdyskusyjnym liderem sprzedaży jest PlayStation 4. Sony jeszcze w styczniu mogło cieszyć się ze sprzedania 90 mln Internetdziś na rynku jest aż 100 mln konsol PS4.

PlayStation 4 może więc mierzyć się wyłącznie z innymi konsolami od Sony, a Microsoft zamiast o walce o tytuł lidera powinien skupić się na... utrzymaniu drugiego miejsca na podium. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ochotę na jego zajęcie ma Nintendo ze swoją (stosunkowo nową) konsolą.

>>> Potrzebujesz gier mobilnych na Androida lub iOS? Oto tytuły, które mogą cię zainteresować:

Zobacz wideo

Nintendo Switch dogoni Xboxa One?

Switch powstał dopiero w 2017 roku (PS4 i Xbox One w 2013 roku) i od początku zdobywa sporą popularność. Do końca czerwca sprzedano już 35,33 mln egzemplarzy tej konsoli, a dynamika wzrostu jest obiecująca.

Serwis VGChartz pokusił się o porównanie tego wyniku z danymi ze sprzedaży konsoli Xbox One. Okazuje się, że dystans dzielący produkt Microsoftu i Nintendo Switch jest coraz mniejszy. Na ten moment Xbox One sprzedała się w liczbie 42,82 mln egzemplarzy, a więc przewaga Microsoftu to już 7,5 mln sztuk.

Xbox One vs. Nintendo Switch na wykresie VGChartzXbox One vs. Nintendo Switch na wykresie VGChartz fot. VGChartz

Na wykresie stworzonym przez VGChartz widzimy też, że konsole Xbox One nie znajdują już kolejnych nabywców tak szybko, jak kiedyś. Tymczasem sprzedaż Nintendo Switch wygląda bardzo obiecująco. Tylko w czerwcu różnica na korzyść Switcha zmniejszyła się o prawie 620 tys. sztuk. W ciągu 12 miesięcy (od czerwca) Switch nadrobił do drugiego Xboxa One 10,97 mln egzemplarzy.

Czytaj też: Philips Momentum 326M6V - bardzo dobry monitor dla użytkowników PS4 Pro i Xbox One X. Ale tylko dla nich

Nintendo Switch z prawie 37 mln sprzedanych konsol

Co więcej, Nintendo przed kilkoma chwilami poinformowało o kolejnym wzroście sprzedaży. Na ten moment od premiery rozeszło się już 36,87 mln egzemplarzy Nintendo Switcha. A udział konsoli powinien się dalej zwiększać, bo motorem napędowym może być nowy model Switch Lite.

Wszystko wskazuje więc na to, że Microsoft powinien zacząć bać się o drugie miejsce za konsolą PlayStation 4 od Sony. O ile dynamika wzrostu Nintendo Switch zostanie zachowana Xbox One może spaść na ostatnią pozycję na podium w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku. 

Czytaj też: WhatsApp i Instagram zmienią nazwy. Facebook chce przypomnieć, do kogo należą

Więcej o: