Apple TV+, konkurent Netfliksa i HBO GO, startuje już w listopadzie. Znamy cenę

Poznaliśmy szczegóły dotyczące startu nowego serwisu streamingowego od Apple. Usługa wystartuje jednocześnie w 150 krajach i ma kosztować 9,99 dolarów miesięcznie.
Zobacz wideo

Do szczegółów dotyczących startu serwisu streamingowego od Apple jako pierwszy dotarł Bloomberg. Z doniesień amerykańskiej agencji wynika, że usługa Apple TV+ wystartuje w listopadzie. Te ustalenia pokrywają się z informacjami, które przekazał Apple, gdy w marcu br. prezentował swój nowy serwis.

Kilka miesięcy temu firma z Cupertino chwaliła się, że budując ofertę nowego serwisu VOD, współpracuje z takimi twórcami i gwiazdami filmu, jak Oprah Winfrey, Steven Spielberg, J.J. Abrams, Reese Witherspoon, Jason Momoa czy też M. Night Shyamalan. Z informacji dziennika "Financial Times" wynika, że w ciągu najbliższych kilku lat Apple chce przeznaczyć na produkcje oryginalne ponad 6 mld dolarów.

Na pierwszy rzut oka to oczywiście gigantyczna kwota. Warto jednak wspomnieć, że Netflix tylko w 2018 r. wydał na własne produkcje i zakup licencji 12 mld dolarów, a w 2019 roku ta kwota wzrośnie do 15 mld dol.

 

Apple TV+. Co obejrzymy w serwisie?

Pierwszym serialem, który zadebiutuje na Apple TV+ już w dniu startu usługi, będzie "The Morning Show". W produkcji Jennifer Aniston i Reese Witherspoon wcielą się w role prezenterek telewizji śniadaniowej. Na ekranie towarzyszyć będzie im rownież jeden z najbardziej znanych aktorów komediowych - Steve Carell.

W kolejnych miesiącach użytkownicy Apple TV+ obejrzą m.in. popularnonaukowy serial "Amazing Stories" w reżyserii Stevena Spielberga, serial sci-fi z Jasonem Momoą w roli głównej, a także tworzony przez J.J. Abramsa serial "Little Voice", który ma dotyczyć życia młodych muzyków w Nowym Jorku.

Jedną z największych gwiazd Apple TV+ będzie  amerykańska prezenterka i producentka Oprah Winfrey.  Stworzy ona dla giganta z Cupertino serię filmów dokumentalnych skupionych wokół takich tematów, jak molestowanie seksualne czy zdrowie psychiczne.

Apple TV+ Ile to będzie kosztować?

Z informacji, do ktorych dotarł Bloomberg, wynika, że miesięczny abonament za dostęp do Apple TV+ ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 9,99 dolarów. Można się więc spodziewać, że w Polsce usługa będzie kosztować ok. 45-50 zł. Dla porównania Netflix jest w naszym kraju dostępnych w trzech abonamentach - za 34, 43 oraz 52 zł - a dostęp do HBO GO kosztuje 19,90 zł miesięcznie.

Co ciekawe, start Apple TV+ zbiega się w czasie z premierą innego serwisu stremingowego. 12 listopada zaplanowano start uslugi Disney+, czyli platformy VOD od filmowego hegemona. Miesięczna subskrypcja Disney+ ma kosztować 6,99 dolarów. Użytkownicy serwisu otrzymają dostęp m.in. do filmów i seriali z uniwersum Marvela, Star Wars oraz kultowych animacji studia Pixar.

Więcej o: