Microsoft rzuca wyzwanie hakerom. Płaci 30 tys. dol. za wykrywanie błędów w przeglądarce Egde

Microsoft uruchomił program bug bounty i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą pomóc firmie w udoskonalaniu nowej wersji przeglądarki Egde powstającej na silniku Chromium. Za zalezienie luki w zabezpieczeniach programu można otrzymać nawet 30 tysięcy dolarów.

Program Microsoft Edge Insider Bounty skierowany jest do osób z całego świata. Microsoft chce wyłapać dzięki niemu jak najwięcej problemów w nowej przeglądarce Microsoft Egde i jak najszybciej je naprawić. Każdy, kto zgłosi lukę mającą bezpośredni i możliwy do udowodnienia wpływ na bezpieczeństwo klientów firmy, może zostać nagrodzony. 

>>>Czy odłączając pendrive albo dysk od komputera, trzeba klikać "bezpieczne usuwanie sprzętu"?

Zobacz wideo

Rusza program Microsoft Bounty. Jak rozpocząć poszukiwanie luk i zdobyć nagrodę?

Aby rozpocząć poszukiwanie błędów należy pobrać przeglądarkę Microsoft Egde w wersji beta. Firma Billa Gatesa zachęca także, aby śledzić blog zespołu Microsoft Edge, fora społeczności, GitHub'a, stronę Microsoft Edge Insider i Twittera, aby być na bieżąco z informacjami o najnowszych funkcjach i wydaniach. Osoba, która odkryje błąd i zgłosi to Microsoftowi, może liczyć na nagrodę w wysokości od 1 do 30 tysięcy dolarów. Nagrody będą przyznawane według uznania Microsoftu na podstawie wagi odkrytego problemu i z zastrzeżeniem warunków i zasad Microsoft Bounty.

Więcej informacji na temat programu Microsoft Edge Insider Bounty można znaleźć na stronie internetowej firmy

Więcej o: