Allegro poda szacowany czas dostawy paczki. Wyliczy go algorytm

Miesiąc temu Allegro zapowiedziało funkcję przewidywania, kiedy dotrze do nas paczka. Teraz opcja ta już działa. Przy niektórych ofertach już pojawia się informacja o czasie dostarczenia przesyłki.
Zobacz wideo

Do tej pory czas dostawy na Allegro nie zawsze był podawany i w zasadzie był tylko informacją ze strony kuriera, najczęściej dosyć niedokładną. Przesyłkę można było śledzić dopiero po tym, jak sprzedający wysłał paczkę i podał jej numer. Popularna platforma zakupowa postanowiła jednak to zmienić i wyjść naprzeciw użytkownikom. Czas dostawy liczą specjalne algorytmy, które uwzględniają podane w ofercie dane na temat

  • deklarowanego czasu wysyłki 
  • informacji, czy paczka zostanie wysłana jeszcze w dniu złożenia zamówienia 
  • kategorii 
  • deklarowanego przez firmę kurierską czasu przewozu 
  • danych o statusach poprzednich przesyłek 
  • sezonowości sprzedaży (dłuższy czas dowozu w okresie przedświątecznym lub późniejsze wysłanie paczki z powodu urlopu sprzedającego) 

Allegro poda, kiedy dostaniesz paczkę, ale wciąż kluczowy jest czynnik ludzki 

Serwis nie wprowadził gwarancji na dostawę, a jedynie użył algorytmów, które pomagają w określeniu, kiedy paczka będzie w naszych rękach. Wszystko zależy więc od tego jak dużo dokładnych danych dostarczy sprzedawca oraz czy nie będzie opóźnień po jego stronie. To wciąż jednak znaczne ulepszenie względem dotychczasowego rozwiązania. Czas dostarczenia przesyłki to jeden z kluczowych elementów podczas wyboru oferty. Nowe informacje wyświetlają się już podczas przeglądania ofert, znajdują się także w szczegółach dostawy oraz w formularzu dostawy i płatności. Co ciekawe, Allegro określa, kiedy pakunek trafi do kupującego na podstawie historii dostaw, ale tylko w przypadku firm, które współpracują z serwisem. W pozostałych przypadkach, stosowany jest szacowany czas podany przed przewoźnika.  

Więcej o: