Inteligentna deska do krojenia zebrała prawie 2 mln dolarów w serwisie Kickstarter

W serwisie Kickstarter pojawiła się zbiórka na inteligentną deskę do krojenia. Twórcy chcieli zebrać 10 tys. dolarów, ale wyniki przekroczyły wszelkie oczekiwania. Ostatecznie zebrali niemal 1,8 mln dolarów, po tym jak projekt zdecydowało się wesprzeć 13 tys. osób.

Inteligentne lodówki, zmywarki czy pralki już nikogo nie dziwią. W końcu to urządzenia elektryczne, związane z mnóstwem produktów, których używanie można zoptymalizować. Inteligentna deska do krojenia, wydaje się więc fanaberią, bo to tylko kawałek plastiku lub drewna. Ktoś jednak pomyślał, że technologią i tutaj może się przydać, w końcu deska do krojenia jest także powiązana ze sporą liczbą produktów i czynności w kuchni.

 

Wynikiem tego pomysłu jest ChopBox. Deska jest wyposażona w wiele pomysłowych rozwiązań, które czynią z niej wyjątkowo użyteczny sprzęt. Wbudowano w nią wagę, stoper i ostrzałkę do noży. To standardowe pomysły, ale przydatne dla każdego kucharza. Futurystycznym dodatkiem jest lampa UVC, która ma zabiją 99,9 % bakterii i zarazków na nożu i samej desce. ChopBox jest wykonany z organicznego drewna bambusowego i składa się z kilku wymiennych części. Na jednym ładowaniu może działać nawet 30 dni. Sprzęt jest oczywiście wodoodporny, ale nie powinno się go myć w zmywarce. Cena jednej inteligentnej deski została ustalona na 99 dolarów. Premierę przewidziano na grudzień tego roku.

Zainteresowanie inteligentną deską na serwisie Kickstarter przekroczyło najśmielsze oczekiwania twórców

Firma The Yes Company planowała zebrać na realizację projektu 10. tys dolarów. Cel udało im się zrealizować w 10 min od rozpoczęcia zbiórki. Ostatecznie na konto firmy 13 015 osób przelało 1 794 958 dolarów. Twórcy mogą mieć spory problem z realizacją tego zamówienia, ale narzekać raczej na to nie będą.

Zobacz wideo
Więcej o: