Twórca gry "Wiedźmin" zebrał na minimalistyczny telefon ponad ćwierć miliona dolarów

Jeden z twórców gry "Wiedźmin", Michał Kiciński, kilka tygodni temu rozpoczął zbiórkę na portalu Kickstarter na minimalistyczny telefon Mudita Pure. Cel w wysokości 100 tys. dolarów został przeszło dwukrotnie przekroczony. Ostatecznie zebrano ponad ćwierć miliona dolarów.
Zobacz wideo

Firma Michała Kicińskiego, Mudita produkuje minimalistyczne urządzenia, które mają zapewnić większą równowagę życiową w korzystaniu z technologii. Mudita Pure to telefon, który sprawi, że nie utkniemy w wirze mediów społecznościowych, a jednocześnie zachowamy kontakt ze światem oraz skorzystamy z części funkcjonalności współczesnych smartfonów.

Zbiórka na Kickstarterze rozpoczęła się kilka tygodni temu. Michał Kiciński, przed lata twórca gry "Wiedźmin" liczył, że w przedsprzedaży zbierze 100 tysięcy dolarów, ale udało się tego dokonać już w ciągu godziny od startu. Ostatecznie kwota ta została przekroczona przeszło dwukrotnie. 1052 osoby z 44 różnych krajów wpłaciły łącznie 262 506 dolarów. Tym samym osiągnięto drugi cel, jakim było zebranie 225 tysięcy dolarów. Dzięki temu dodano nowy wariant kolorystyczny telefonu. Mudita Pure będzie do wyboru w kolorze białym lub czarnym.

Ustalono także kolejny pułap. Jeśli zostałoby przekroczone 350 tysięcy dolarów, to telefon zostałby wyposażony w komunikator internetowy oraz GPS z prostą aplikacją mapy. Niestety, tej kwoty nie udało się już zebrać, ale twórcy zaznaczają, że czytają wszystkie uwagi oraz sugestie i planują, jak zaimplementować użyteczne rozwiązania w kolejnych produktach firmy.

embed

Minimalistyczny telefon Mudita Pure od twórcy gry "Wiedźmin" zadebiutuje w przyszłym roku

Mudita Pure ma trafić do rąk wszystkich, którzy wsparli zbiórkę, już na wiosnę 2020 roku. Zespół Mudita podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się zainwestować w ich produkt. W komunikacje podkreślono także radość, z tego, że minimalizm staje się coraz ważniejszy w cyfrowej erze naszych czasów.

Więcej o: