Twórca gry "Wiedźmin" zebrał na minimalistyczny telefon ponad ćwierć miliona dolarów

Jeden z twórców gry "Wiedźmin", Michał Kiciński, kilka tygodni temu rozpoczął zbiórkę na portalu Kickstarter na minimalistyczny telefon Mudita Pure. Cel w wysokości 100 tys. dolarów został przeszło dwukrotnie przekroczony. Ostatecznie zebrano ponad ćwierć miliona dolarów.
Zobacz wideo

Firma Michała Kicińskiego, Mudita produkuje minimalistyczne urządzenia, które mają zapewnić większą równowagę życiową w korzystaniu z technologii. Mudita Pure to telefon, który sprawi, że nie utkniemy w wirze mediów społecznościowych, a jednocześnie zachowamy kontakt ze światem oraz skorzystamy z części funkcjonalności współczesnych smartfonów.

Zbiórka na Kickstarterze rozpoczęła się kilka tygodni temu. Michał Kiciński, przed lata twórca gry "Wiedźmin" liczył, że w przedsprzedaży zbierze 100 tysięcy dolarów, ale udało się tego dokonać już w ciągu godziny od startu. Ostatecznie kwota ta została przekroczona przeszło dwukrotnie. 1052 osoby z 44 różnych krajów wpłaciły łącznie 262 506 dolarów. Tym samym osiągnięto drugi cel, jakim było zebranie 225 tysięcy dolarów. Dzięki temu dodano nowy wariant kolorystyczny telefonu. Mudita Pure będzie do wyboru w kolorze białym lub czarnym.

Ustalono także kolejny pułap. Jeśli zostałoby przekroczone 350 tysięcy dolarów, to telefon zostałby wyposażony w komunikator internetowy oraz GPS z prostą aplikacją mapy. Niestety, tej kwoty nie udało się już zebrać, ale twórcy zaznaczają, że czytają wszystkie uwagi oraz sugestie i planują, jak zaimplementować użyteczne rozwiązania w kolejnych produktach firmy.

embed

Minimalistyczny telefon Mudita Pure od twórcy gry "Wiedźmin" zadebiutuje w przyszłym roku

Mudita Pure ma trafić do rąk wszystkich, którzy wsparli zbiórkę, już na wiosnę 2020 roku. Zespół Mudita podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się zainwestować w ich produkt. W komunikacje podkreślono także radość, z tego, że minimalizm staje się coraz ważniejszy w cyfrowej erze naszych czasów.

Więcej o:
Komentarze (36)
Twórca gry "Wiedźmin" zebrał na minimalistyczny telefon ponad ćwierć miliona dolarów
Zaloguj się
 • kot_kotando

  Oceniono 21 razy 19

  A gdyby udało się zebrać 5 milionów, to powstałby minimalistyczny telefon z pięcioma aparatami fotograficznymi, przeglądarką internetową, gps, mapami, z pełną obsługą multimediów itd, itp. I jako bonus, można by za pomocą tego urządzenia prowadzić rozmowy telefoniczne.

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 14 razy 12

  A jak się uda zebrać 500 tys., to dodadzą FB i Insta.

 • panbies

  Oceniono 13 razy 11

  Podziwiam ludzi którzy potrafią, przynjmniej próbują, zarobić na czymś co już istnieje i zapakować to w odpowiednie pudełko, sprzedając jako nowość.

 • piotrus009

  Oceniono 8 razy 8

  Twórcą Wiedźmina jest Andrzej Sapkowski. Pan Kiciński jest jednym z twórców znakomitych gier z Wiedźminem. Warto uściślić ;)

 • epox

  Oceniono 10 razy 8

  Czy świat już oszalał ? Czy może autor tekstu niezbyt precyzyjnie opisał historię ?
  "liczył, że w przedsprzedaży zbierze 100 tysięcy dolarów, ale udało się tego dokonać już w ciągu godziny od startu zbiórki. Ostatecznie kwota ta została przekroczona przeszło dwukrotnie. 1052 osoby z 44 różnych krajów wpłaciły łącznie 262 506 dolarów. Tym samym osiągnięto drugi cel, jakim było zebranie 225 tysięcy dolarów. Dzięki temu dodano nowy wariant kolorystyczny telefonu."

  Za kolejne pół miliona doda ładowarkę ? A za milion etui ?

  Kickstartery - najnowsza wyrafinowana forma wyciągania kasy ? Na "wnuczka" na "policjanta" to jednak archaiczne formy.

 • kamuimac

  Oceniono 7 razy 7

  patrzę widze mudita pure myślę sobie samsung sony ericson sprzed 15 lat tylko pozbawiony wielu funkcji użytkowych :) miałem bardzo podobnego SE T610 czy który podobny model z tamtego okresu nie pamietam już :)

 • neurasthenik

  Oceniono 7 razy 7

  Jakby cena była niska to rozumiem, ale płacić 1400 PLN za minimalizm? Za tę cenę mam iPhone SE w sklepie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX