Telewizory do 1000 złotych

Zastanawiasz się czy warto kupić telewizor do 1000 zł? Rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy - oczywiście, że tak! Oferta sprzętów RTV dostępnych w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz aukcjach w ostatnich latach bardzo się rozwinął i bez problemu znajdziemy urządzenie na miarę swoich potrzeb.

Wiele sprzętów RTV i AGD kupujemy pod koniec roku. Listopad to najlepszy moment, by zastanowić się czego aktualnie potrzebujemy do domu, a coroczne promocje pozwalają zaoszczędzić trochę gotówki. Nie musimy wydawać fortuny, by kupić dobry telewizor, z którego będą korzystali wszyscy domownicy. Przygotowaliśmy zestawienie modeli za mniej niż 1000 złotych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem telewizora?

Chcesz kupić nowy telewizor do mieszkania? Przede wszystkim weź pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie stał. Mały telewizor w dużym salonie będzie wyglądał dość dziwnie. Im większe pomieszczenie, tym większy model lepiej się sprawdzi. Drugą kwestią jest to do czego urządzenie będzie nam służyć: czy chcemy oglądać jedynie filmy i seriale, a może grać w gry na konsoli podłączonej do odbiornika? Odpowiadając sobie na te pytania zawęzisz grupę poszukiwań.

TelewizorTelewizor Fot. shuttersotck

Wielkość telewizora

Nie decyduj pochopnie o wielkości telewizora. Urządzenia o przekątnej ekranu 46-52 cali sprawdzą się w pomieszczeniach o większym metrażu, w niewielkich pokojach przytłoczą całą aranżację, a oglądanie nie będzie komfortowe. Wybór rozmiaru telewizora powinien być uzależniony od odległości urządzenia od kanapy. Maksymalna odległość, która pozwala na komfortowe oglądanie telewizji, to zwykle dwukrotność minimalnej odległości – decydując się na telewizor o przekątnej 32 cale ustawmy go co najmniej 1,25 metra od kanapy, urządzenia większe powinny być oddalone od nas około 2 metrów.

Dopasuj urządzenie do swoich potrzeb

Wybór telewizorów na rynku jest ogromny. Zanim zdecydujesz się na konkretny model sprawdź jego wyświetlacz, możliwości oraz dodatkowe funkcje. Urządzenie może być wykorzystywane jedynie do oglądania filmów, seriali, programów telewizyjnych czy wiadomości lub stać się centrum domowej rozrywki i służyć do grania na konsoli oraz przeglądania Internetu.

Kolejną kwestią jest wybór rodzaju wyświetlacza. Najpopularniejsze są ekrany LCD LED, dzięki stosunkowo niskiej cenie, z kolei ekrany OLED cechuje lepsza jakość obrazu, doskonały kontrast, idealna czerń, jednak cena jest zdecydowanie wyższa.

Większość z nas szuka urządzeń z tak zwanym Smart TV, czyli systemem operacyjnym, który umożliwia dostęp do aplikacji, połączenie z Internetem, daje możliwość oglądania telewizji na życzenie.

TelewizorTelewizor Fot. shutterstock

Poniżej najczęściej kupowane modele telewizorów do 1000 złotych:

Więcej o: