Blizzard zaprezentował Overwatch 2. Na BlizzCon 2019 firma pokazała gameplay i wprowadzenie do gry

Blizzard oficjalnie zaprezentował Overwartch 2. Firma skupiła się na fabule, ale pokazano także fragmenty rozgrywki. Nie podana została data premiery.
Zobacz wideo

Overwatch 2 został oficjalnie zaprezentowany. Nie wiadomo jednak, ile poczekamy na oficjalną premierę gry. Blizzard nie ujawni tej informacji - a powszechnie znanym faktem jest, że firma nie śpieszy się z wydawaniem kolejnych produkcji - dopóki jej szczegóły nie zostaną odpowiednio dopieszczone. Dość powiedzieć, że pierwsza część Overwatcha została zaprezentowana jeszcze w 2014 roku, a premierę miała dwa lata później. Z tego też powodu, nie ma co spodziewać się kontynuacji zbyt wcześnie. Poprzedniczka wyszła w 2016 roku i Blizzardowi może się zwyczajnie nie opłacać wypuszczać kontynuacji przez kolejny rok czy dwa. Całość prezentacji gry nie była zbyt rozbudowana, co także wskazuje, że gra wciąż jest rozwijana i studio nie ma w planach przyśpieszać tego procesu.

Overwatch 2 dostał zwiastun z gameplayem oraz wideo wprowadzające do fabuły

Blizzard skupił się na fabule, która jest ważnym elementem obu wypuszczonych wideo. Ten będący wprowadzeniem do historii trwa aż 8 minut i jest zatytułowany “Godzina Zero”.

 

Więcej na temat gry można wyciągnąć z trailera, który zawiera elementy rozgrywki. Najwięcej jednak przekazał sam Blizzard podczas prezentacji, chociaż tych informacji także nie jest zbyt dużo. Wiadomo, że pierwsza cześć i Overwatch 2 będą scalone na jednym serwerze. Posiadacze jedynki będą rywalizować z graczami z drugiej części. Podkreślono także, że Ci którzy grają w jedynkę, dostaną bezpłatnie wszystkie nowe mapy oraz postaci. Zakup Overwatcha 2 spowoduje, że będzie można przenieść do niego wszystkie swoje osiągnięcia oraz przedmioty kosmetyczne z poprzedniczki.

 

Blizzard zapowiedział ponadto, że oprócz nowych bohaterów i map, wprowadzone zostaną nowe tryby rozgrywki PvP, jak np. Przepychanki. Gracze mogą także liczyć na świeże misje w trybie współpracy oraz zadania dla danych bohaterów. Zwiastun odsyła do strony playoverwatch.com, ale tam nie znajdziemy nic na temat sequela. Blizzard mógł coś przeoczyć, ale zapewne nowe informację na temat gry będą się pojawiać się powoli, zatem warto uzbroić się w cierpliwość.

Więcej o: