Red Dead Redemption II debiutuje na PC. Na razie w sklepach Rockstar i Epic, Steam musi czekać

Red Dead Redemption II zadebiutował dzisiaj na komputerach. Grę można pobierać od godziny 14:00 w Rockstar Launcher oraz w Epic Games Store. Na Steam gra pojawi się w nadchodzących tygodniach.
Zobacz wideo

Rockstar posiadaczom blaszaków kazał czekać ponad rok na premierę Red Dead Redemption II. Początkowo pojawiał się na ten temat przecieki, nie potwierdzone przez producenta gry. Kilka tygodni temu firma poinformowała oficjalnie, że RDR 2 pojawi się także na PC. Uruchomiono także zamówienia przedpremierowe. Jeśli ktoś zdecydował się je zakupić, to już od 14:00 czasu polskiego może pobierać grę na dwóch platformach – Rockstar Launcher oraz Epic Games Store. Jeśli nie macie tam konta (w założeniu, którego nic nie stoi na przeszkodzie) i jesteście wierni Steamowi, to będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Wiadomo jest już, że gra na pewno się tam pojawi i zrobi to przed końcem roku, ale dokładna data nie została podana.

Rockstar Red Dead Redemption 2 przede wszystkim upiększył. Ale są także dodatkowe misje

O wszystkich zmianach w grze i korzyściach płynących z zakupu wersji przedpremierowej Rockstar informował już jakiś czas temu. Skupiono się przede wszystkim na poprawkach grafiki, tak by gra mogła wykorzystać możliwości współczesnych PC, które są znacznie większe niż te w konsolach. Pełną listę zmian i dodatków znajdziecie pod tym adresem. Niestety w internecie słychać już głosy, że tytuł zacina się przy rozdzielczości 4K i nie jest w stanie płynnie wyświetlać rozgrywki utrzymując 60 klatek na sekundę. Pojawiły się także plotki, że Rockstar zastosował technologię śledzenia promieni słońca Nvidia RTX, ale nie są one prawdziwe. Możliwe jednak, że przy którejś aktualizacji Red Dead Redemption II dostanie także i te funkcję.

Więcej o: