Rockstar ujawnił wymagania sprzętowe Red Dead Redemption 2 na PC, zawartość dodatkową oraz screeny

Red Dead Redemption na PC wyjdzie 5 listopada. Rockstar poinformował o wymaganiach sprzętowych oraz o poprawkach względem wersji konsolowej. Dowiedzieliśmy się także o elementach zawartości dodatkowej. Studio pokazało też pierwsze zrzuty ekranu z gry.
Zobacz wideo

W zeszłym tygodniu Rockstar zapowiedział pojawienie się Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste. To pierwsza część serii, która wychodzi na PC. Premierę zaplanowano na 5 listopada. Rockstar dawkuje informacje i podgrzewa atmosferę wokół swojej produkcji, dlatego nie ujawniono wszystkich szczegółów od razu. Przed tygodniem podano tylko, że wersja na komputery będzie rozbudowana względem swojego konsolowego pierwowzoru i że obsłuży tryb HDR. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że oprócz tego wprowadzono poniższe techniczne usprawnienia:

  • poprawioną odległość rysowania obiektów, 
  • wyższej jakości globalne oświetlenie, 
  • usprawnioną okluzję otoczenia, powiązaną z oświetleniem dziennym i nocnym, 
  • wyższej jakości ślady w śniegu, 
  • lepsze odbicia, 
  • głębsze cienie o wyższej rozdzielczości dla każdej odległości, 
  • teselowane tekstury drzew, 
  • usprawniony wygląd trawy i futer. 


Ponadto gra będzie działać w rozdzielczości 4K+ z podwyższoną liczbą klatek na wielu monitorach oraz monitorach szerokokątnych.

embed


Jeśli chodzi o fabułę, to Rockstar ujawnił nazwy dodatkowych misji, w które zagramy w Red Dead Redemption 2 na PC. Wśród trzech misji ścigania zbiegów, będziemy musieli złapać Hermana Zizendroffa, Cemille de Millemont oraz Barta Cavanaugh. Misje gangów obejmują szajkę Del Lobos i jej dwie kryjówki: Gaptooth Breach oraz Solomon’s Folly.

Nowych skarbów poszukamy na Szlaku Żywiołów oraz z mapą Skarbów punktów orientacyjnych w ręce. Dodatkowo pojawi się misja “W każdym zakątku Ziemi”, w której trzeba zebrać zioła dla zielarza. Co więcej, rozszerzono arsenał o pistolet M1899, karabin powtarzalny Evans, Rewolwer z grawerunkiem szulera oraz rewolwer Lemat (trzy ostatnie dostępnie były dotąd tylko w Red Dead Online). Dziki Zachód będzie można przemierzać na nowych koniach w poszukiwaniu nowych ozdób z nowymi efektami. Pełną listę dodatków i ich opis znajdziecie na stronie Rockstar.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 zachwyca na nowym kadrze z gry. A Nvidia prezentuje demo technologii Ray Tracing

Wymagania sprzętowe Red Dead Redemption 2 

Najpierw jednak trzeba będzie sprawdzić, czy nasz sprzęt udźwignie grę. Wymagania nie są jakoś wyjątkowo duże, zaskakuje głownie ilość miejsca potrzebna na dysku. Aż 150 GB jest jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę wielki otwarty świat gry

Minimalne wymagania: 
  
SO: Windows 7 z Service Pack 1 (wer. 6.1.7601) 
Procesor: Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300 
Pamięć RAM: 8 GB 
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 2 GB / AMD Radeon R9 280 3 GB 
Miejsce na dysku: 150 GB 
Karta dźwiękowa: kompatybilna ze sterownikami DirectX


Zalecane wymagania: 
  
SO: Windows 10 – aktualizacja z kwietnia 2018 r. (wer. 1803) 
Procesor: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X 
Pamięć RAM: 12 GB 
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon RX 480 4 GB 
Miejsce na dysku: 150 GB 
Karta dźwiękowa: kompatybilna ze sterownikami DirectX 
Premiera Red Dead Redemption 2 na PC już 5 listopada.

Kupując grę w przedsprzedaży przez Rockstar Games Launcher możecie liczyć na szereg bonusów, o których już pisaliśmy na naszej stronie. Studio zapowiedziało także, ze niedługo pojawią się kolejne informacje na temat produkcji, a wraz z nimi nowy oficjalny zwiastun w 4K i 60 kl./s. 

embed
Więcej o: