Odświeżone Diablo 2 nie ujrzy światła dziennego. Blizzard uszkodził kod gry

Doniesienia przed BlizzCon 2019 mówiły o tym, że Blizzard pokaże podczas imprezy odświeżone Diablo 2. Nic takiego się nie stało, a firma skupiła się na zapowiedzi Diablo 4. O powodach porzucenia projektu podczas panelu dyskusyjnego opowiedzieli programiści Blizzarda.
Zobacz wideo

Diablo to jedna z najbardziej kultowych serii w historii gier. Fani latami czekali na kontynuację Diablo 2, ale gdy ta wyszła, zawiodła niemal wszystkich. Na Diablo 4 Blizzard znowu kazał czekać bardzo długo, ale w końcu pokazał grę na początku listopada, podczas swojego konwentu BlizzCon 2019. Od tego czasu prezentowane były kolejne materiały z rozgrywki oraz informacje dotyczące jej zawartości. Mało kto pamiętał jednak o tym, że powstaje odświeżone wersja Diablo 2. Temat jednak wraca, ale fani serii, nie mogą być zadowoleni z najnowszych informacji o remasterze kultowej gry.

Diablo 2 Remaster nie powstanie, ponieważ twórcy uszkodzili kod gry

O sytuacji z Diablo 2 opowiedzieli podczas ExileCon 2019 programiści Blizzarda - Max Schaefer, Erich Schaefer oraz Davidem Brevik. Zgodnie z tym co mówili, przytrafił im się koszmar każdego programisty. Po 11 godzinach prac na Diablo II, nagle stracili wszystkie dane. Przepadł nie tylko kod, ale także zasoby związane z grą. Na ich nieszczęście, nie został zrobiony odpowiedni backup.

Przez dwa dni w firmie panowała panika, ponieważ przepadła cała historia, wszystkie projekty postaci oraz lokalizacji. Wiele osób wróciło do domu, odpaliło swoje dyski i z tych danych powoli odzyskiwano grę. Niestety, przepadł cały rdzeń kodu, najważniejsza jego część. Blizzard musiałby spędzić zbyt dużo czasu na jego odtworzeniu, dlatego też szanse, że Diablo 2 Remaster ujrzy światło dzienne, są praktycznie zerowe.

Więcej o: