Apple. Laptopy MacBook Pro 13 wyłączają się bez powodu. Firma zdradziła, jak naprawić ten problem

MacBooki w ostatnim roku urosły do rangi bodaj najbardziej awaryjnych urządzeń w portfolio Apple. Problemy miały nie występować w nowych laptopach, ale tak się nie stało. Kłopoty z zasilaniem zgłaszają użytkownicy odświeżonego MacBooka Pro 13.
Zobacz wideo

Użytkownicy laptopów Apple nie mają łatwego życia. Tym razem kłopoty zgłaszają właściciele MacBooka Pro 13. Problem dotyczy tegorocznej, usprawnionej wersji z dwoma portami Thunderbolt 3.

Urządzenia zupełnie bez powodu samoczynnie się wyłączają. Jest to niezależne od tego, czy bateria jest naładowana czy laptop działa na zasilaniu. To wyjątkowo uciążliwa sprawa, bo w ten sposób można stracić dane i postępy z rzeczy, nad którymi aktualnie pracujemy.

Apple problem już zauważyło i znalazło rozwiązanie. System macOS należy zaktualizować do najnowszej wersji, ale ze względu na problemy z zasilaniem nie jest to tak prosta sprawa. Zanim to zrobimy, należy wykonać szereg kroków, które pozwolą skutecznie zainstalować aktualizację:

  • Upewnij się, że bateria w laptopie ma mniej niż 90 proc. (jeżeli bateria jest bardziej naładowana, trzeba ją wyczerpać do poziomu poniżej 90 proc.)
  • Podłącz laptop do ładowarki
  • Zamknij wszystkie otwarte aplikacje
  • Zamknij pokrywę ekranu (spowoduje to uśpienie laptopa)
  • Ładuj urządzenie w takim trybie co najmniej przez 8 godzin
  • Po 8 godzinach zaktualizuj system macOS do najnowszej wersji

Po zastosowaniu się tych kroków, wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak tak się nie stanie, Apple zaleca jak najszybszy kontakt ze wsparciem technicznym. 

Apple znowu ma problemy z laptopami

2019 rok nie był łatwy dla Apple. Co rusz pojawiały się problemy z laptopami. Dotyczyły m.in. klawiatury z mechanizmem motylkowym, a także psujących się ekranów. Jeszcze później okazało się, że wadliwe baterie w laptopach się przegrzewają, w wyniku czego mogły doprowadzić nawet do pożaru

Więcej o: