Spotify Wrapped 2019. Jak sprawdzić podsumowanie roku Spotify u siebie? Co zrobić gdy nie działa?

Spotify jak co roku podsumowuje rok. Oprócz ogólnego raportu dotyczącego najchętniej słuchanej muzyki, dostępne są także indywidualne dane. Jak sprawdzić podsumowanie Spotify Wrapped 2019 u siebie? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Spotify co roku prezentuje raport, w którym prezentuje dane dotyczące najchętniej słuchanej na świecie muzyki. Wśród 248 mln użytkowników, patrząc globalnie najpopularniejszym artystą był Posta Malone, który na podium wyprzedził Billie Eilish oraz Arianę Grandę. Za nimi znaleźli się jeszcze Ed Sheerani Bad Bunny. Najchętniej słuchanym utworem była Señorita – Camilii Cabello oraz Shawna Mendesa, na drugim miejscu uplasowało się bad guy Billie Eilish, a podium zamyka Sunflower od Post Malone'a. 

W Polsce po raz kolejny najczęściej słuchany był Taco Hemingway, a rap w ogóle zdominował pierwszą dziesiątkę:

  1. Taco Hemingway
  2. Bedoes
  3. Tymek
  4. Billie Eilish
  5. Kubi Producent
  6. Dawid Podsiadło
  7. Quebonafide
  8. PRO8L3M
  9. Malik Montana
  10. Ariana Grande

Najwięcej wyświetleń wśród polskich albumów w 2019 r. na Spotify miał Kwiat Polskiej Młodzieży, zeszłoroczny album Bedoesa. Raper ostatnio wypuścił kolejną płytę, Opowieści z Doliny Smoków, więc ma szansę podbić listy przebojów Spotify również przyszłym roku. Najpopularniejszym utworem w Polsce był z kolei Język Ciała Tymka. Na drugim miejscu znalazło się bad guy Billie Eilish, a do TOP3 trafił jeszcze Ronnie Ferrari z utworem Ona by tak chciała.

Jak sprawdzić indywidualne podsumowanie Spotify Wrapped 2019? Co zrobić gdy nie działa?

Spotify podsumowuje nie tylko rok, ale także całą kończąca się dekadę. Spersonalizowane dane można po raz pierwszy sprawdzić z poziomu smartfona, a wyświetlają się one w formie relacji, à la Instastories. Wystarczy przejść w aplikacji Spotify na zakładkę "Home", a na samej górze powinna wyświetlić się zakładka Spotify Wrapped 2019 (nie mylić z playlistami najchętniej słuchanych utworów w ostatnich latach). Jeśli wasz smartfon nie wyświetla już tej opcji lub chcecie zobaczyć ją jeszcze raz, możecie zrobić to pod adresem internetowym spotify.com/wrapped

Jak zawsze, raport przedstawiono w estetycznej, interaktywnej formie. Wyniki podsumowania, można udostępnić w mediach społecznościowych jednym prostym ruchem. Oprócz muzyki, Spotify podsumowało także wyniki słuchalności podcastów, które szturmem wzięły serwisy streamingowe w tym roku. 

Więcej o: