PlayStation 5 z nowym pomysłem na rozgrywkę multiplayer? SONY patentuje osobliwy mechanizm

SONY opatentowało intrygujący pomysł na rozgrywkę wieloosobową. Zgodnie z nim na PlayStation 5 możliwe byłoby sterowanie jedną postacią przez kilka osób.
Zobacz wideo

Jak donosi holenderski oddział strony LetsGoDigital, SONY złożyło wyjątkowo interesujący patent na rozgrywkę wieloosobową. Zgodnie z planami, do których udało się dotrzeć, PlayStation chciałoby umożliwić sterowanie jedną postacią przez kilka osób. Miałoby to polegać na tym, że jeden gracz odpowiada za ruch, kolejny steruje akcjami, jak strzelanie czy walka, a jeszcze inny mógłby zająć się interakcją z otoczeniem. Jak widać na wizualizacji patentu przygotowanej przez LetsGoDigital, każdy odpowiadał by za inną sekcję na kontrolerze. 

embed

To jednak nie koniec rewelacji. Patent zawiera więcej rozwinięć tego pomysłu. SONY nie chce ograniczać się tylko do rozgrywki lokalnej i planuje przenieść to rozwiązanie także do trybu sieciowego. Każdy oczywiście posiada swój kontroler, a sterowana wspólnie postać będzie miała możliwość zmierzyć się z innymi sterowanymi w ten sam sposób bohaterami. Ponadto SONY chciałoby wprowadzić rotację, dzięki czemu co jakiś czas zmieniałby się obszar, za który odpowiada dany gracz. Żeby było jeszcze ciekawiej, możliwe będzie zbieranie statystyk dot. każdego z graczy. Dzięki temu, gracz odpowiedzialny za konfigurację rozgrywki, będzie mógł zdecydować, kogo przydzielić do danej sekcji, aby zmaksymalizować szansę zwycięstwa. 

embed

Nie wiadomo jednak, czy rozwiązanie będzie wymagało stworzenia odpowiednich do niego produkcji i gier, czy może ma działać z poziomu konsoli, co umożliwi taki podział obowiązku w każdej produkcji?

Premiera PlayStation 5 już za rok

Nie jest także jasne, czy patent ten zostanie wcielony w życie już przy premierze nowej konsoli, czy SONY dopiero nad nim pracuje. Można jednak podejrzewać, że firma dopiero jakiś czas po premierze, zdecyduje się wprowadzić w życie to rozwiązanie. W ten sposób można rozbudzić ponowne zainteresowanie konsolą po paru latach. Odpowiednikiem na poprzednich generacjach takich rozwiązań, był PS Move na PlayStation 3 oraz PSVR na PlayStation 4. Premiera kolejnej konsoli SONY została zapowiedziana na okres świąteczny 2020 roku, więc już niedługo firma powinna ujawnić wszystkie szczegóły dot. konsoli. 

Więcej o: