Smartfony Huawei P40 i P40 Pro coraz bliżej. Mamy pierwsze wizualizacje

Huawei szykuje się do zapowiedzi kolejnego flagowca. P40 i P40 Pro to duży sprawdzian dla firmy, ze względu na brak dostępu do usług Google'a. Na razie o telefonie wiemy niewiele, ale do sieci wyciekły pierwsze wizualizację urządzenia.
Zobacz wideo

Huawei P40 to nowy flagowiec chińskiego przedsiębiorstwa, który już niedługo powinien zostać zaprezentowany. O telefonie wiemy niewiele, ale to bardzo ważne urządzenie. Huawei  nie jest już więcej uprawniony do korzystania z systemów Google, a P40 będzie kolejnym smartfonem pozbawionym aplikacji takich Gmail. Google Maps czy YouTube. Całość systemu będzie wciąż bardzo zbliżona do googlowskiego, bo bazuje na AOSP 10 (Android Open Source Project 10), czyli na tym samym oprogramowaniu co sam Android. Jest to wielki test dla Huawei'a.

Huawei P40 na pierwszych wizualizacjach

Wizualizacje stworzył Steve H.McFly, znany jako OnLeaks i portal 91mobiles, którzy dość często mają dostęp do różnych przecieków przed innymi. P40 ma mieć zupełnie odświeżony wygląd. Ekran ma mieć 6,1 lub 6,2 cala i być płaski. Wersja P40 Pro to z kolei ekran 6,5 lub 6,7 cala i wyświetlacz zakrzywiony na wszystkich rogach. Zastanawiać może jak zostanie to rozwiązanie wpasowane w metalową obudowę. 

embed

Oba warianty mają mieć wejście USB-C, tackę na karty SIM oraz głośniki na spodzie urządzenia. Nie zdecydowano się na dodanie wejścia minijack 3,5mm.

embed

Z wizualizacji nie można niestety wywnioskować jak rozwiązano problem przedniej kamery - czy będzie to notch czy dziura jak w najnowszym Samsungu Galaxy S10? Niemal na pewno nie będzie to dodatkowy moduł, który wyskakuje z obudowy. Obiektywów ma być pięć, co widać na renderach. Jedna kamera z przodu i cztery z tyłu, na panelu, obecnym na wizualizacjach.

embed

Ponadto Huawei P40 ma być wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 990 - to najnowsza jednostka firmy HiSilicon, która należy do chińskiego giganta. Dużą pewność można mieć także co do tego, że nowe urządzenie będzie obsługiwało sieć 5G.

embed
Więcej o: