Lublin z nowym systemem biletów. Zapłacisz tylko za liczbę przejechanych przystanków

Lublin podpisał umowę na nowy system biletów. Do płatności będzie można używać telefonu. Możliwe będzie kupienie biletu na przystanki, które faktycznie przejedziemy. Będzie można też kupić bilet na dowolnie wybraną liczbę dni.
Zobacz wideo

W zeszłym piątek Lublin podpisał umowę z konsorcjum firm Mera Systemy i R&G Plus. W jej ramach zostanie zmodernizowany system biletów w komunikacji miejskiej. Zmiany obejmą kilka różnych obszarów. Jednym z nich będzie wprowadzenie elektronicznej karty miejskiej, której będzie można używać przez telefon. Plastikowe karty pozostaną w użyciu, ale dane nie będą na nich zapisywane fizycznie, a na serwerach. Dzięki temu będzie możliwe korzystanie w środkach komunikacji miejskiej zamiennie z karty i telefonu.

Dzięki aplikacji pasażer będzie miał też możliwość skorzystania z planera podróży, który będzie sugerował najkorzystniejszy bilet dla danego przejazdu

- informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego Lublina. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe będzie też zakupienie biletu na konkretną liczbę przystanków.

Lublin wprowadza też bilety okresowe na dowolną liczbę dni

Oprócz biletów na konkretną liczbę przystanków, możliwy będzie zakupi biletów okresowych, na dowolną, wybraną przez siebie liczbę dni. Takiego zakupu będzie można dokonać w m.in. w jednym z 55 biletomatów stacjonarnych lub 50 biletomatów mobilnych, które podwykonawca zobowiązał się wykonać w ramach kontraktu wartego 15 mln zł. Urządzenia mobilne mają być wyposażone w czujniki zbliżeniowe, by za bilet można było wygodnie zapłacić kartą.

Ponadto, nowy system pozwoli gromadzić środki na zakup biletów na elektronicznej portmonetce (być może zostanie wykorzystany system bonusów i środki na to będzie można uzyskać dzięki oddawaniu plastikowych butelek?). Nie jest też wykluczone, że rozwiązanie zostanie wykorzystane także w innych usługach miejskich i na przykład będzie można dzięki niemu  szybko identyfikować podatników rozliczających się w Lublinie.

Więcej o:
Komentarze (28)
Lublin z nowym systemem biletów. Zapłacisz tylko za liczbę przejechanych przystanków
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 3

  A w Warszawie,zmiany polegają jedynie na ZMIANIE wyglądu biletów trzeciej już w ciągu ostatnich 5 lat i redukcji ich rodzaju. Bo np. żeby wprowadzić bilety tygodniowe, albo przestać OKRADAĆ ludzi na biletach trzydniowych, które przy nieopatrznym skasowaniu o godzinie 23.59 stają się biletami DWU dniowymi, to nawet nie ma mowy...
  Tak samo jak o zwrocie posiadaczom biletów 30 i 90 dniowych dnia za dzień, kiedy z powodu "dnia bez samochodu" lub zwiększonego smogu, komunikacja jest darmowa.

 • Miru Web

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem posiadaczką poznańskiej peki, super sprawa.

 • maaac

  Oceniono 3 razy 1

  Teoretycznie fajne... do momentu natrafienia a linię tzw, "okrężną". W takiej okazuje się że możesz przejechać taka samą realnie trasę (co ciebie obchodzi którędy cię wieziono dla ciebie się liczy się skąd - dokąd!) a zapłacić dwa razy więcej!

 • marko_33

  Oceniono 1 raz 1

  Przystankowe w Poznaniu od wielu lat ale trzeba uważać przy przesiadkach i na końcowych stacjach. Czasami czytnik nie "odbije" prawidłowo a reklamacja to udręka

 • mere_terre

  Oceniono 10 razy 0

  tego typu systemy to jest koszmar - zanim się człowiek zorientuje za ile ma kupić bilet to kanar już wlepi karę

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 0

  Dobre dla poslow co przejezdzja przystanki po pijaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX