Half-Life za darmo! Steam udostępnił do marca bezpłatnie wszystkie gry z serii

Premiera Half-Life: Alyx jest już blisko, bo gra ma pojawić się już w marcu. Z tej okazji Valve postanowiło udostępnić na Steam wszystkie poprzednie części gry zupełnie za darmo.
Zobacz wideo

Ciężko uwierzyć, ale to już dwa miesiące, jak Valve pokazało światu Half-Life: Alyx. Jeszcze ciężej uwierzyć w to, że premiera gry jest również za dwa miesiące, ponieważ Valve zapowiedziało wypuszczenie produkcji już w marcu tego roku. Half-Life: Alyx to kolejna część kultowej serii gier i tak jak poprzedniczki, wnosi spory powiew świeżości do wirtualnej rozgrywki. Gra jest dedykowana okularom wirtualnej rzeczywistości, więc manipulacja przedmiotami sprawi graczom jeszcze więcej radości. Produkcję będzie można odpalić na urządzeniach zgodnych ze SteamVR, co jest dobrą wiadomością, bo oznacza to, że uruchomimy grę na goglach Valve Index, HTC Vive czy Oculus Rift. Sama historia będzie umieszczona między pierwszą a drugą częścią serii, a protagonistką będzie Alyx Vance, która już wcześniej w uniwersum wystąpiła. Jako że od ostatniej części gry minęło już 12 lat, to warto byłoby przypomnieć sobie fabułę przed premierą Half-Life: Alyx. Teraz nadarza się na to doskonała okazja. 

Steam udostępnia za darmo wszystkie części Half-Life

Na Steam można zagrać bezpłatnie w każdą część serii, czyli:

  • Half-Life
  • Half-Life 2
  • Half-Life: 2: Episode One
  • Half-Life: 2: Episode Two

Gry będą dostępne bezpłatnie do marca, czyli do premiery Half-Life: Alyx. To doskonała okazja, żeby ograć te klasyczną serię. Dla fanów gier, to niemal obowiązek, a dla Valve czysty zysk. W końcu na sprzedaży tych tytułów, firma nie zarabia wiele, a z pewnością wiele osób nie miało jeszcze okazji w nie zagrać. W końcu od tego czasu wychowało się już kilka nowych pokoleń graczy. Jeśli komuś seria i pomysł na grę się spodobają, to może zdecyduje się na zakup kolejnej części. Tzw. sytuacja win-win, każdy jest zadowolony. 

Więcej o: