Warcraft 3: Reforged najgorszą grą na metacritic. Blizzard znowu poniósł porażkę, fani są wściekli

Blizzard nie ma łatwo w ostatnich miesiącach. Firma zalicza kolejną wpadkę. Długo oczekiwany Warcraft 3: Reforged okazał się wyjątkowo wybrakowaną produkcją, czego gracze dali wyraz oceniając go jako najgorszy tytuł na metacritic. Ocena to ledwie 0,5 punktu.
Zobacz wideo

Blizzard nie będzie dobrze wspominał ostatnich miesięcy. W październiku firma zdecydowała się ukarać zawodowego gracza w Hearthstone, za to, że wyraził swoje poparcie dla protestujących w Hongkongu. Oburzyło to graczy z całego świata, którzy nawet stworzyli na Twitterze hasztag #boycotblizzard. Firmie z taką renomą i historią to jednak nie zaszkodziło, tym bardziej, że pod koniec grudnia Blizzard zapowiedział Diablo 4. Wielu graczy wciąż pamiętało październikową mobilizację, ale to nie wystarczyło, by pokonać szum jakiego narobiło Diablo 4. Nikt specjalnie się też nie przejął, gdy deweloper i wydawca zapowiedział przesunięcie premiery Warcraft 3: Reforged o miesiąc. Po premierze fanów jednak ogarnęła wściekłość.

Warcraft 3: Reforged to porażka, na którą firma nie potrafi zareagować

Warcraft 3: Reforged okazał się wyjątkowo wybrakowaną produkcją. W sieci można spotkać się z opiniami, że nawet nie chodzi o to, jaka ta gra jest, a o to jaka nie jest. Gracze mieli otrzymać mnóstwo funkcji, które ostatecznie do produkcji nie trafiły. To za nie zapłacili, licząc na odświeżoną produkcję, a tymczasem otrzymali tytuł, który jest gorszy od oryginału. Ponadto produkcja ma mnóstwo błędów, które utrudniają lub prawie uniemożliwiają grę - graczy wyrzuca do menu, a rozgrywka sieciowa jest niestabilna.

Blizzard nie pomógł też sobie reakcją na krytykę. Firma nie chce części zawiedzionych graczy zwrócić pieniędzy. Z kolei tych którzy odważyli się wyrazić swoje niezadowolenie na forum dewelopera, firma zaczęła banować.

Warcraft 3: Reforged najgorzej oceniona grą na metacritic w historii

Nie trzeba było długo czekać na odwet ze strony niezadowolonych graczy. Warcraft 3: Reforged został chłodno przyjęty przez recenzentów i na metacritic jego ocena to 61 punktów, na maksymalne 100 jakie można uzyskać. Portal oprócz bycia agregatem recenzji, pozwala też ocenić każdą produkcję przez graczy. Te oceny bardzo często się od siebie różnią, ale tak kolosalnej różnicy mogło wcześniej nie być. Gracze bowiem postanowili uczynić Warcraft 3: Reforged najgorszą grą w historii metarcitic. Masowe oceny sprawiły, że produkcja osiągnęła ocenę 1.0, ale to nie wystarczyło wściekłym fanom. Zaczęli oni dawać dobre oceny innym produkcjom, tak by Reforged był najniżej notowaną grą na portalu. Cel udało się osiągnąć, w czym pomogło dalsze zaniżanie jego oceny - ostatecznie Warcartf 3: Reforged oceniany jest na metacritic na zaledwie 0.5 punktu, a Blizzard ma o czym myśleć.

Więcej o: