GTA 4 powróci na Steam, ale bez trybu multi. Rockstar rozda graczom dodatki

Rockstar uporał się z problemami, które sprawiły, że czwarta część seri Grand Thef Auto musiała zostać usunięta z Steama. 19 marca gra powróci na platformę, a w ramach zadośćuczynienia otrzymamy od studia pewien prezent.
Zobacz wideo

GTA 4 "zniknęło" ze Steama 19 stycznia. Rockstar tłumaczył wówczas, że musiał zdjąć produkcję z platformy ze względu na zakończenie działalności usługi Games for Windows Live, z którą to pecetowa wersja GTA była ściśle powiązana. Gracze nie byli z tego powodu zbyt zadowoleni, bo choć od premiery tej odsłony serii minęło już 12 lat, to wciąż cieszy się ona dużą popularnością.

W ostatnim miesiącu karta gry na platformie Steam została wręcz zbombardowana negatywnymi recenzjami. Ostatecznie Rockstar wsłuchał się w głosy zawiedzionych i poinformował, że Grand Theft Auto 4 powróci na Steama i to już 19 marca. Nową wersję gry będzie można również zakupić i pobrać za pomocą platformy Rockstar Game Launcher.

Grand Theft Auto 4 Complete Edition. Gracze otrzymają prezent

To jednak nie koniec niespodzianek. Okazuje się, że GTA IV wróci na Steama w wersji "Complete Edition", w której znajdziemy wszystkie dodatki do gry. Osoby, które zakupiły GTA IV w wersji podstawowej (bez DLC) otrzymają te dodatki za darmo. Po aktualizacji gra automatycznie podmieni się w ich bibliotece na edycję GTA IV Complete Edition.

Jest też zła wiadomość. Po aktualizacji i wyrzuceniu z gry Games for Windows Live, w GTA IV nie znajdziemy trybu multiplayer oraz rankingów, które były z tą usługą powiązane. Z gry tymczasowo mają zniknąć również niektóre stacje radiowe (RamJam FM, Self-Actualization FM oraz Vice City FM), co z kolei związane jest oczywiście z kwestiami licencyjnymi.