Baldur's Gate 3 z gameplayem. Zalew materiałów z gry od studia Larian - nowy zwiastun i screenshoty

Studio Larian zapowiedziało Baldur's Gate 3 w połowie zeszłego roku. Pracę nad grą postępują dość szybko, a studio pokazało już gameplay, podczas targów PAX East. Oprócz tego udostępniono nowy trailer oraz screeny z rozgrywki.

Studio Larian miesiąc temu pokazało krótki teaser z Baldur's Gate 3. Jednocześnie firma zapowiedziała, że pod koniec lutego pokaże jeszcze więcej. Dotrzymano słowo i deweloper udostępnił sporą dawkę materiałów związanych z grą. Pojawił się nowy kinowy trailer do gry, po którym można nieco wnioskować na temat fabuły. 

 

Przed pokazem wyciekły także screeny z samej rozgrywki, które studio miało pokazać na przedstawieniu gry. Można je obejrzeć m.in. pod TYM adresem. Najważniejszym punktem wydarzenia podczas PAX East, było jednak co innego.

Studio Larian pokazało gameplay z Baldur's Gate 3

Na pokazie podczas targów zaprezentowano bardzo duży urywek rozgrywki opatrzony komentarzem. Na gameplay'u do Baldur's Gate 3 widać, że studio chce połączyć klasykę ze współczesnym podejściem do gier. Swojego czasu najbardziej powszechnym widokiem w tytułach RPG, był rzut izometryczny, czyli z góry pod kątem. Zapewniał on większy przegląd pola walki i pozwalał na lepsze strategiczne jej zaplanowanie. Seria Baldur's Gate to jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku. Larian nie chciał zrezygnować z tego nieodłącznego elementu rozgrywki. 

 

To co pozostało jeszcze z poprzednich części, to turowy system walki, bez którego ciężko byłoby sobie wyobrazić te grę. Przemodelowano natomiast dialogi, które będą przedstawiane w bardziej kinowy sposób. Pozostał oczywiście wybór odpowiedzi. Grę będzie można przetestować jeszcze przed premierą. Za kilka miesięcy Baldur's Gate 3 ma trafić do Wczesnego dostępu na Steam

Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite
Więcej o: