Xbox One z nowym padem. Microsoft pokazał kontroler Phantom Magenta. Premiera za kilka tygodni

Microsoft szykuje się do premiery Xbox Series X, ale nie zapomina o obecnej generacji. Firma zapowiedziała nowy kontroler do Xbox One, o nazwie Phantom Magenta. Jego premiera odbędzie się w drugiej połowie maja.

Microsoft zapowiedział już swoją nową konsolę, której premiera odbędzie się pod koniec bieżącego roku. Xbox Series X, jak zostało nazwane urządzenie, nie sprawia jednak, że Microsoft zarzucił już rozwijanie konsoli, które są już na rynku. To w końcu olbrzymia baza użytkowników, z których nie wszyscy od razu przerzucą się na nowe urządzenie. W związku z tym Microsoft zapowiedział nowego pada do Xbox One.

Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Xbox One dostaje nowego pada. Kontroler Phantom Magenta zadebiutuje w drugiej połowie marca

Nowy kontroler nie należy do serii Elite (to pady o podwyższonym standardzie), ale to i tak nieco bardziej zaawansowanie urządzenie, niż standardowe pady. Wyróżnia się półprzezroczystą ciemnoróżową obudową, a lepszy chwyt zapewnia chropowata faktura. Pojawiła się też opcja mapowania przycisków. Kontroler wyposażono w wejście słuchawkowe minijack 3,5 mm stereo, dzięki czemu można do niego łatwo podłączyć słuchawki. Kontroler łączy się z konsolami Xbox One X, Xbox One S oraz Xbox One dzięki technologii Bluetooth, co także umożliwia połączenie się z komputerami oraz laptopami, które działają pod kontrą Windows 10. 

embed

Kontroler Phantom Magenta można już teraz kupić w przedsprzedaży. Jego cena to 249 zł, ale Microsoft zaznacza, że kwota ta może być inna. Premierę zaplanowano na 17 maja 2020 roku. Ponadto kupując bezpośrednio w Sklepie Microsoft, zyskujecie darmową przesyłkę oraz możliwość bezpłatnego zwrotu kontrolera. 

embed

>>> Zobacz też: Matka trójki chłopców poszła na wojnę z Microsoftem. Walczyła o zwrot pieniędzy wydanych w grze FIFA

Więcej o: