Znamy moc PlayStation 5? Zweryfikowany programista udostępnił intrygującą zagadkę dot. procesora

Na forum NeoGaf pojawiła się zagadka, której rozwiązanie zdradza moc procesora w PlayStation 5. Zamieścił ją zweryfikowany programista, który rebus zaadresował do Marka Cernego, głównego architekta PS5.

Sony na temat PlayStation 5 nie zdradziło jeszcze wszystkich informacji. Nie podano wciąż ceny, dokładniej daty premiery czy pełnej specyfikacji urządzenia. Od czasu do czasu pojawiają się doniesienie na jeden z powyższych tematów, i tak wiadomo, że cena jest jeszcze nie ustalona, a jej ostateczna wysokość może zależeć m.in. od kosztów promocji i reklamy.

Tym razem pojawiły się nowe informacje na temat specyfikacji procesora w PS5. Jej źródłem jest użytkownik o'dium z forum NeoGaf, który jest programistą zweryfikowanym przez portal (który podchodzi do tego restrykcyjnie), co uwiarygadnia jego doniesienia. Najciekawsza jest jednak forma ich podania.

Zobacz wideo TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Moc PlayStation 5 podana w intrygującej zagadce

Na forum NeoGaf o'dium zamieścił grafikę, na które gołąb pocztowy niesie list do Marka Cernego, który jest głównym architektem PlayStation 5. Pod zwierzęciem pojawia się tekst:

"Panie ptaku, czemu dostarcza Pan list w ten sposób? Czemu nie skorzystać z usług tradycyjnej poczty? 

Pan Ptak nie potrafi mówić po angielsku. Pan Ptak odpowiada w języku ptaków:

[treść na grafice poniżej]

Oh absolutnie Panie Ptaku, absolutnie. Ale nikt nie pomyśli o dzieciach.

Ty potworze"

Zagadka dot. PlayStation 5Zagadka dot. PlayStation 5 fot. o'dium

Użytkownicy forum postanowili rozwiązać zagadkę, choć trzeba przyznać, że było to zadanie karkołomne. WCCFtech donosi, że użytkownicy NeoGaf oraz Resetery policzyli liczbę gruchnięć, których jest 52. To miałoby odpowiadać liczbie bloków obliczeniowych. Schemat rymów z kolei występuje w układzie 1-7-4-3, co ma być częstotliwością zegara procesora. Szybkie wyliczenia pozwoliły ustalić, że 1743 MHz częstotliwości w 52 blokach odpowiada mocy 11,06 Teraflopa. To nieco mniej od Xboxa Series X, który ma 12 TFLOPS, ale też więcej od PS4, które w najnowszej wersji ma 8,4 TFLOPS, jak informował Mark Cerny. Nie wiadomo, czy jest to poprawne rozwiązane zagadki - tego dowiemy się dopiero za jakiś czas, gdy Sony odsłoni wszystkie karty jeśli chodzi o PlayStation 5