Windows 10 będzie przypominał o końcu wsparcia technicznego. Microsoft testuje nowy komunikat

Microsoft testuje nowy sposób przypominania użytkownikom o konieczności wykonania aktualizacji systemu Windows 10 do kolejnej wersji. Komunikat jest jednak znacznie bardziej subtelny niż te wprowadzane w przeszłości.
Zobacz wideo

Jak informują amerykańskie media, Microsoft pracuje nad nowym komunikatem, który będzie wyświetlał się na komputerach z systemem Windows 10. Firma chce w ten sposób przypomnieć o zbliżającym się końcu wsparcia technicznego dla posiadanej wersji.

Warto bowiem przypomnieć, że Windows 10 wydawany jest w formie półrocznych aktualizacji. To znaczy każdy posiadacz tego OS-u co mniej więcej 6 miesięcy otrzymuje kolejną wersję wprowadzającą szereg zmian w systemie. Starsze kompilacje z czasem są wygaszane, a Microsoft - chcąc, abyśmy pracowali na zawsze aktualnym oprogramowaniu - zachęca do wykonania aktualizacji.

Nowy komunikat nie powinien jednak irytować tak, jak te które pojawiały się w Windowsach w ostatnim czasie. Jak możemy zobaczyć na udostępnionym poniżej zrzucie ekranu, Microsoft poinformuje o końcu wsparcia w sposób bardzo subtelny.

Komunikat ma być wyświetlany wyłącznie w zakładce Windows Update w ustawieniach systemu, a nie w postaci wyskakującego okienka. Producent Windowsa informuje w nim, że aby otrzymywać kolejne aktualizacje konieczne jest zainstalowanie nowszej wersji Windows 10.

Warto wspomnieć jednak, że Microsoft na razie jedynie testuje taki monit i nie jest pewne czy zdecyduje się go wprowadzić dla wszystkich użytkowników. Nie jest wykluczone, że zmieni jeszcze formę przypomnień o aktualizacji systemu.

Więcej o:
Komentarze (6)
Windows 10 będzie przypominał o końcu wsparcia technicznego. Microsoft testuje nowy komunikat
Zaloguj się
 • phugoid

  Oceniono 9 razy 7

  po to, zeby zainstalowac kolejne betę systemu? do przetestowania przez uzytkownikow?

 • Adaś Niezgódka

  Oceniono 4 razy 2

  To ile jest tych "windołsów" , skoro uzywa pan liczby mnogiej od liczby mnogiej...?

 • ziew

  Oceniono 1 raz 1

  W sprawie komunikatów o konieczności tego i tamtego, to Microsoft był zawsze subtelny jak słoń w składzie porcelany. A w systemie Windows 10 zgubili nawet "subtelne" rozróżnienie pomiędzy wersją stabilną a beta...

 • lacrimal

  0

  Dlatego profesjonaliści nie chcą odchodzić od Windows 7, tam wszystko było poukładane i kompaktowe. Windows 10 ma rozdwojenie jaźni w stronę infantylnego material design do którego nie wystarcza ekran 24 cale, ilość kliknięć do osiągnięcia tego samego celu wzrosła dwukrotnie przy czym w większości przypadków prowadzi do starych okienek. A tak szumnie zapowiadali powrót do profesjonalnego ui i nici...
  Komunikaty też kiedyś dało się wyświetlić na środku ekranu zamknąć przyciskiem OK, anuluj lub krzyżykiem, w windows 10 jesteśmy uwiązani w powiadomieniach na pasku które są jak zwykle duże ale już nie mieszczą wiele treści.

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy -1

  Cóż za nowinka technologiczna! Opatentowali to?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX