Windows 10 będzie przypominał o końcu wsparcia technicznego. Microsoft testuje nowy komunikat

Microsoft testuje nowy sposób przypominania użytkownikom o konieczności wykonania aktualizacji systemu Windows 10 do kolejnej wersji. Komunikat jest jednak znacznie bardziej subtelny niż te wprowadzane w przeszłości.
Zobacz wideo

Jak informują amerykańskie media, Microsoft pracuje nad nowym komunikatem, który będzie wyświetlał się na komputerach z systemem Windows 10. Firma chce w ten sposób przypomnieć o zbliżającym się końcu wsparcia technicznego dla posiadanej wersji.

Warto bowiem przypomnieć, że Windows 10 wydawany jest w formie półrocznych aktualizacji. To znaczy każdy posiadacz tego OS-u co mniej więcej 6 miesięcy otrzymuje kolejną wersję wprowadzającą szereg zmian w systemie. Starsze kompilacje z czasem są wygaszane, a Microsoft - chcąc, abyśmy pracowali na zawsze aktualnym oprogramowaniu - zachęca do wykonania aktualizacji.

Nowy komunikat nie powinien jednak irytować tak, jak te które pojawiały się w Windowsach w ostatnim czasie. Jak możemy zobaczyć na udostępnionym poniżej zrzucie ekranu, Microsoft poinformuje o końcu wsparcia w sposób bardzo subtelny.

Komunikat ma być wyświetlany wyłącznie w zakładce Windows Update w ustawieniach systemu, a nie w postaci wyskakującego okienka. Producent Windowsa informuje w nim, że aby otrzymywać kolejne aktualizacje konieczne jest zainstalowanie nowszej wersji Windows 10.

Warto wspomnieć jednak, że Microsoft na razie jedynie testuje taki monit i nie jest pewne czy zdecyduje się go wprowadzić dla wszystkich użytkowników. Nie jest wykluczone, że zmieni jeszcze formę przypomnień o aktualizacji systemu.

Więcej o: