WhatsApp. Jak zainstalować na komputerze i smartfonie? Czy aplikacja jest darmowa i pozwala przeprowadzić wideokonferencje?

WhatsApp to obecnie jeden z komunikatorów bardzo przydatny także w pracy zdalnej. Darmowa aplikacja dostępna na komputery i smartfony ma również opcję przeprowadzenia wideokonferencji. Informujemy, jak ją krok po kroku zainstalować.

Długotrwałą konsekwencją obecnej sytuacji może być odejście od standardowego modelu pracy na rzecz pracy zdalnej. Z roku na rok ze względu na rozwój technologii i mnogość kanałów komunikacyjnych ten tryb staje się zresztą coraz bardziej popularny. W pracy zdalnej ważną rolę odgrywają wideokonferencje, które pozwalają na lepszy kontakt niż komunikatory bądź mailing. Są one także namiastką realnych spotkań. Aby było to skuteczne, niezbędne jest wykorzystanie aplikacji, takich jak Google Duo czy Skype.  

Zobacz wideo Nowy smartfon? Te aplikacje warto zainstalować jako pierwsze

WhatsApp. Telekonferencja na WhatsApp? Czy program jest darmowy?

Możliwość tworzenie wideokonferencji daje również bardzo popularna aplikacja mobilna WhatsApp, która jest w pełni darmowa. Korzysta się z niej od wielu lat jako komunikator przez prywatnych użytkowników bądź firmy. Możliwe jest czatowanie w grupie do 250 osób. WhatsApp cieszy się sporym zaufaniem użytkowników, gdyż jest dużo bardziej chroniony od popularnego Messengera. 

WhatsApp. Instalacja na smartfony krok po kroku

WhatsApp jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Jego instalacja jest bardzo prosta. Aby to zrobić, należy wykonać następujące czynności: 

  • Przejdź do Sklepu Play i wyszukaj WhatsApp. Dotknij ZAINSTALUJ na stronie WhatsApp Messenger.
  • Otwórz WhatsApp i przejdź do następnego ekranu, akceptując nasz Regulamin.
  • Zweryfikuj swój numer telefonu oraz założyć konto. 

Konto powinno zadziałać szybko, jeśli w przeglądarce jesteśmy zalogowani na to samo konto co w systemie. 

WhatsApp. Jak zainstalować go na komputerze?

Część osób preferuje odbywanie wideokonferencji na laptopach. WhatsApp można także zainstalować na Windowsa oraz Mac. Obie wersje można pobrać w TYM MIEJSCU. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu należy zeskanować kod QR telefonem. Pozwoli to na zalogowanie się do programu. Drugą opcją jest także skorzystanie ze sklepu Microsoft Store, który w komputerach obsługiwanych przez system Windows jest dostępny w zakładce "aplikacje". Analogicznie WhatsApp jest dostępny również w komputerowym App Store.

Więcej o: