Red Dead Redemption 2 w Xbox Game Pass. Promocja jednak tylko na konsolę

Red Dead Redemption 2 pojawi się 7 maja tylko w konsolowym Xbox Game Pass. Z biblioteki gier zniknie jednak w tym samym czasie GTA V.

Należący do Microsofta Xbox Game Pass reklamowany jest jako Netflix dla graczy. Wykupując abonament, otrzymujemy dostęp do bazy ponad 100 gier, w które można grać bez ponoszenia dodatkowych opłat. Koszt to 40 zł miesięcznie, zarówno na konsolę, jak i na komputer. W ramach usługi gry cały czas wymieniają się - często pojawiają się nowe tytuły. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Red Dead Redemption 2 w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass stara się zachęcić do swoich usług. W związku z tym od 7 maja konsolowi abonenci otrzymają dostęp do Red Dead Redemption 2. Niestety, w tym samym dniu abonament straci inny hitowy tytuł Rockstara, czyli GTA V. Oferta promocyjna nie dotyczy abonentów usługi korzystających z PC.

Pojawienie się Red Dead Redemption 2 będzie prawdziwą gratką dla fanów gier, gdyż mowa o produkcji, która zebrała bardzo dobre opinie. RDR 2 zadebiutował na konsolach w październiku 2018, natomiast na PC 13 miesięcy później. 

RDR 2 to trzecia pozycja serii Red Dead będąca prequelem wydanej w 2010 roku Red Dead Redemption. to przygodowa gra, której akcja rozgrywa się w 1899 roku w zachodnich i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Wyjęty spod prawa Arthur Morgan musi poradzić sobie z upadkiem Dzikiego Zachodu, próbując przetrwać w walce przeciwko siłom rządowym, rywalizującym gangom i innym przeciwnikom. Historia opowiada także o innym członku gangu Johnie Marstonie, bohaterze Red Dead Redemption. 

>>> Dowiedz się więcej: Darmowe gry na PlayStation w ramach akcji #PlayAtHome. Sony przekazuje miliony dolarów dla deweloperów

Więcej o: