Darmowe gry na PlayStation w ramach akcji #PlayAtHome. Sony przekazuje miliony dolarów dla deweloperów

PlayStation zachęca, by zostać w domu dzięki akcji #PlayAtHome. W jej ramach gracze będą mogli za darmo dodać do swojej biblioteki cztery darmowe gry: pierwsze trzy części Uncharted w kolekcji Nathana Drake'a oraz Journey. Sony wesprze także niezależnych deweloperów dużą kwotą.

PlayStation zapowiedziało powstanie funduszu Play At Home Initiative, który ma wspomóc deweloperów niezależnych, tworzących mniejsze produkcje. W nich trwający kryzys uderzy mocniej niż w gigantów, którzy mają się świetnie, a ich gry biją rekordy. Dlatego też Sony na wsparcie dla niezależnych przedsiębiorców przeznacza, aż 10 milionów dolarów. 

Niezależni deweloperzy są kluczowi dla serca i duszy społeczności graczy i rozumiemy trudności oraz problemy finansowe, z którymi mierzy się wiele mniejszych studiów gier

- skomentował Jim Ryan, szef PlayStation. Ponadto japońska firma w ramach akcji #PlayAtHome rozdaje za darmo aż cztery produkcje, by zachęcić graczy do zostania w domach. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Darmowe gry na PlayStation w ramach akcji #PlayAtHome - Uncharted i Journey

Do zostania w domach, graczy mają zachęcić aż cztery produkcję do ukończenia. Od czwartku 16 kwietnia, do 6 maja, zupełnie za darmo i na zawsze do swojej biblioteki będzie można dodać Kolekcję Nathana Drake'a oraz Journey.

Kolekcja Nathana Drake'a to aż trzy pierwsze części serii gier Uncharted, opowiadającej o poszukiwaczu przygód i skarbów oraz awanturniku. Produkcja najbardziej zbliżona jest do legendarnego Tomb Raider. Ponadto w PlayStation Plus na kwiecień jest do pobrania Uncharted 4, więc jeśli macie abonament, możecie zagrać we wszystkie części serii. Druga produkcja to Journey, która nie jest typową grą, to raczej audio-wizualne doświadczenie. Tytuł mimo odmiennego podejścia, dzięki artystycznemu zacięciu zgarnął świetne oceny i zebrał wokół siebie sporą rzeszę sympatyków. 

Więcej o: