Jak dezynfekować iPhone? Apple zmieniło swój poradnik i listę bezpiecznych metod czyszczenia ekranu

Koronawirus wymaga zachowania większej higieny niż przed wybuchem epidemii. Dużo bakterii i wirusów na swojej powierzchni gromadzą telefony. W związku z tym Apple zmieniło swój poradnik dot. czyszczenia ekranu iPhone'a, dopuszczając dezynfekcję alkoholem.

Jak się okazuje, powierzchnia smartfona jest wyjątkowo brudna. Badania wskazują, że jest nawet brudniejsza od deski klozetowej na skutek bardzo częstego dotykania urządzenia. W związku z epidemia koronawirusa, higiena stała się jeszcze ważniejsza, a dezynfekcja powierzchni jest podstawowym sposobem jej osiągnięcia. To skłoniło Apple do zmiany zaleceń dotyczących czyszczenie ekranu iPhone'ów.

Zobacz wideo Jak wygląda dezynfekcja miejsc publicznych?

Apple stwierdziło, że dezynfekcja iPhone'a alkoholem jest jednak bezpieczne

Apple przez lata utrzymywało, że do czyszczenia ekranów ich urządzeń, nie powinno się używać wysokoprocentowego alkoholu. To rzekomo miało prowadzić do uszkodzenia osłony oleofobowej, chroniącej wyświetlacz przed drobny zanieczyszczeniami oraz zapobiegającej powstawaniu smug po palcach.

Apple na początku marca dokonał jednak zmian w poradniku i podpunkcie  "Czy można używać środków do dezynfekcji na produktach Apple?", firma dopuszcza korzystanie z alkoholu izopropylowego w stężeniu do 70 proc. Firma stwierdziła również, że bezpieczne jest używanie do dezynfekcji chusteczek firmy Clorax. 

Producent iPhone'a dodaje, że przy czyszczeniu należy uważać, by wilgoć nie dostała się do wnętrza urządzenia. Zaleca się unikanie ręczników papierowych i czyszczenie przy użyciu miękkich ściereczek. Odradzane jest korzystanie z aerozoli i wybielaczy oraz nadmierne wycieranie. Te same zasady dotyczą dezynfekcji Apple Watcha oraz słuchawek AirPods oraz EarPods. W przypadku inteligentnego zegarka środków dezynfekujących nie należy używać na paskach tkaninowych oraz skórzanych. Przy słuchawkach nie wolno aplikować środka na siatkę głośnika.

Więcej o:
Komentarze (11)
Jak dezynfekować iPhone? Apple zmieniło swój poradnik i listę bezpiecznych metod czyszczenia ekranu
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 14 razy 4

  Ja pier... ta firma i jej użytkownicy to jest stan umysłu.

 • druga_wieza

  Oceniono 7 razy 3

  Nowe kazanie dla wyznawców.
  A tak naprawdę, to kupcie nowy model. Na pewno ma wbudowany moduł "i-clean".

 • szoferek1

  Oceniono 1 raz 1

  Jest preparat ogólny DEZI w aerozolu który zawiera tylko spirytus i środek dezynfekujący bez innych dodatków takich jak woda czy mydło i nie szkodzi telefonom,klawiaturze itp

 • atmt

  0

  Można też kupić rewolucyjny i-Disinfect za jedyne 999$ za 100ml.

 • misha_xl

  0

  Zastanawiam się, ile czasu zajmie kolejkowiczom nocującym w oczekiwaniu na Najnowszy Model iPhone'a by Apple przestawienie się na nocowanie w kolejce po Najnowszą Dostawę Parówek Drobiowych by Biedronka...
  I jak bardzo będzie bolało. I czy dalej będą mieli takie wypielęgnowane brody by Exclusive Barber. I czy nie rzucą się na mnie z pazurami, jeśli spryskam się perfumami o zapachu szynki parmeńskiej. by myself.
  Żyjemy w ciekawych czasach i wiele jeszcze może się zdarzyć.

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy -2

  Ja smartfon czyszczę z wirusów w kąpieli ozonowej, traktuję go przez 10 min ozonem. Podobno to skuteczne, czy na pewno?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX