GTA 5 za darmo w Epic Games Store! Gra Rockstara do pobrania od czwartku

Epic Games Store co czwartek udostępnia nowe darmowe gry. Już jutro ma pojawić się jedna z największych bezpłatnych produkcji w historii promocji. Jak donosi portal Gry-Online.pl, będzie to GTA 5.

Gry-Online.pl informują, że w już jutro, w cotygodniowej promocji Epic Games Store pojawi się prawdziwa bomba. 

GTA 5 za darmo w Epic Games Store

Od czwartku 14 maja w Epic Games Store za darmo ma zostać udostępniona druga najlepiej sprzedająca się gra wszechczasów, czyli Grand Theft Auto 5. Pozycję zapewne będzie można przez tydzień dodać do swojej biblioteki, co pozwoli uruchomić ją w dowolnym momencie.

Od maja zeszłego roku do lutego 2020 roku sprzedało się 10 mln egzemplarzy GTA 5, po co więc Rockstar miałby zgodzić się na udostępnienie gry? Być może jest to element promocji przed zapowiedzią GTA 6. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że studio chciałoby zwiększyć liczbę graczy w GTA Online, które jest modułem do GTA 5. Mikropłatności z tej produkcji są głównym źródłem dochodu Rockstara, który w ostatnim czasie był uwikłany w poważny skandal. To zmusiło studio do wprowadzenia pewnych zmian

Darmowe gry w Epic Games Store co tydzień

Epic Games Store w zeszłym roku rozpoczął promocję, w ramach której za darmo co tydzień rozdaje gry. Okazała się ona na tyle dużym sukcesem, że firma zdecydowała się przedłużyć ją o kolejny rok. Co tydzień do swojej biblioteki można dodać co najmniej jedną produkcję, choć najczęściej Epic Games Store udostępnia dwie gry lub więcej. Nie są to tylko małe tytuły, a GTA 5 nie jest pierwszą produkcją AAA, która trafiła do promocji. Wcześniej można było pobrać za darmo m.in. Batman Arkham Series czy Metro 2033 Redux.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej
Więcej o: