Poznaj swojego agenta ubezpieczeniowego. Warto mieć zaufaną osobę blisko siebie

Mamy swoich fryzjerów, swoje kosmetyczki, swoich dentystów itd. - osoby, które znają nas, nasze potrzeby, preferencje czy dolegliwości. A ilu z nas ma swojego ubezpieczyciela - agenta, który jest blisko, które zna naszą historię, sytuację rodzinną, sytuację finansową, cele, potrzeby, czy zainteresowania?
autor
open-image
Wciąż wielu klientów nie czuje potrzeby bliższej, nieanonimowej relacji z agentem ubezpieczeniowym. Potrzebują nowego ubezpieczenia? Chcą zgłosić zdarzenie ubezpieczeniowe albo po prostu dopytać się o szczegóły oferty albo ich polisy? Oczywistym krokiem jest telefon na infolinię towarzystwa albo multiagencji.
Żeby nie było wątpliwości - nie ma w tym naturalnie nic złego. Na infolinii pracują kompetentne i zawsze gotowe do pomocy osoby. Warto natomiast zastanowić się, czy w kwestii ubezpieczeń nie byłoby warto znaleźć konkretnego, lokalnego agenta ubezpieczeniowego, któremu będzie można powierzyć obsługę swoich polis, z którym będzie można zbudować bardziej bezpośrednią współpracę. To trochę jak z wizytą u lekarza - każdy lekarz będzie starał się pomóc jak najlepiej będzie potrafił. Ale to lekarz rodzinny, który leczy nas od dawna, mając przed oczami naszą dokumentację medyczną, a przede wszystkim znając nasze uwarunkowania życiowe i rodzinne, wcześniejsze choroby i kuracje, lokalną specyfikę itd., będzie miał większe szanse na postawienie najtrafniejszej diagnozy.
  • Gdzie znajdziesz swojego agenta ubezpieczeniowego? Fachowcy czekają na Ciebie w placówce CUK Ubezpieczenia. W "normalnych" czasach oczywiście nie do zastąpienia jest bezpośrednie spotkanie. W obecnej sytuacji epidemii także jest to możliwe, natomiast kontaktując się telefonie z placówką CUK również otrzymamy wsparcie agenta.
   Sprawdź
  • Świadomość finansowa Polaków zmienia się, nadal jednak sporo osób traktuje kwestię swoich ubezpieczeń nieco po macoszemu. Tymczasem indywidualna opieka agenta - to, że będziemy z nim w stałej współpracy - jest sprawą nieocenioną. Dlaczego? Dlaczego kontakt ze "swoim" agentem jest taki ważny? Po pierwsze, ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne. Często wybieramy którąś ofertę tylko dlatego, że składka jest niższa o kilka złotych.
   Sprawdź
  • Oczywiście, cena polisy jest ważna, ale cóż z tego, kiedy jakieś jej warunki nie będą dopasowane do naszych potrzeb i celów? Dotyczy to wszystkich typów ubezpieczeń. Tylko jeśli agent poświęci ci czas - a Ty agentowi - uda Wam się idealnie dopasować ubezpieczenie. Przykładowo - jeśli uprawiasz sporty ekstremalne, Twoja polisa na życie powinna być "przygotowana" na to. Suma ubezpieczenia? Wiele zależy m.in. od twojej sytuacji majątkowej, zadłużenia itd.
   Sprawdź
  • Polisa inwestycyjna? Polisa inwestycyjna? Każda wiąże się z inną polityką inwestycyjną, a wszystko powinno być idealnie dopasowane do Twojego podejścia do ryzyka, horyzontu inwestycyjnego, celów itd. Polisa autocasco? W niektórych mogą znaleźć się ważne dla Ciebie wyłączenia albo zasady dotyczące np. sposób wyceny szkody, wysokość udziału własnego itd.
   Sprawdź
  • Po drugie, polisy powinny być regularnie przeglądane wraz z kolejnymi ważnymi wydarzeniami w życiu ubezpieczonego. Kupić ubezpieczenie i koniec? O nie! Pierwszy z brzegu przykład - polisę na życie warto uaktualnić np. po narodzinach dziecka czy pojawieniu się choroby w rodzinie. Najlepiej, jeśli ktoś nad tym czuwa. Ktoś - czyli konkretny, nieanonimowy, zaufany agent, który jest blisko i zawsze pod telefonem. To dlatego warto zaprzyjaźnić się z agentem z najbliższej placówki CUK.
   Sprawdź
  • W końcu po trzecie - agent nie jest tylko od tego, żeby polisę do nas dobrać i sprzedać. Wręcz przeciwnie - to jego mniejsza rola. Szczególnie pomocny jest wtedy, kiedy dochodzi do zdarzenia ubezpieczeniowego, kiedy mamy problemy, kiedy potrzebna jest pomoc.
   Sprawdź
  • Wtedy potrzebne jest często najpierw natychmiastowe, praktyczne doradztwo co zrobić w danej sytuacji (np. stłuczka - jak załatwić holowanie, czy przysługuje samochód zastępczy itd.), a potem wsparcie we wszystkich formalnościach tak, aby pieniądze z odszkodowania jak najszybciej znalazły się na koncie. W trudnych życiowych sytuacjach - np. śmierci czy poważnej choroby bliskiej osoby - ostatnie, o czym myślimy, to "papierologia" u ubezpieczyciela.
   Sprawdź
  • To wtedy tak ważne jest, aby mieć przy sobie doświadczonego, zaufanego, pomocnego, empatycznego agenta.Jeszcze takiego nie masz? Najlepsi fachowcy - zawsze gotowi wziąć Cię "pod swoje skrzydła" i Ci pomóc - czekają na Ciebie m.in. pod telefonami w ponad 300 placówkach CUK w całej Polsce.
   Sprawdź
autor

*** ***

REDAKCJA

Więcej o: