Pod względem designu Motorola Edge to jeden z ciekawszych smartfonów ostatnich miesięcy. Został on wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz „Endless Edge", który pokrywa niemal całą powierzchnię przedniego panelu urządzenia, a dokładniej 95,9 procent. Ekran otoczony jest niemal niewidoczną aluminiową ramką. Jedynym negatywnym zaskoczeniem są wykonane z plastiku plecki smartfona, która - zapewne - będą dość mocno podatne na zarysowania.
Motorola Edge Motorola Edge
Nowy smartfon Motoroli będzie dostępny w dwóch wariantach - Edge i Edge+. Ten drugi - póki co - nie będzie dostępny w Polsce. W obydwu przypadkach zastosowany ekran to 6,7-calowy panel OLED 90 Hz o rozdzielczości 1080 x 2340, który pokryto szkłem Gorilla Glass 5.
Motorola Edge została wyposażona w układ Snapdragon 765G z grafiką Adreno 620. Do tego dochodzi 4 lub 6 GB RAM, 128 lub 256 GB pamięci użytkownika, a także bateria 4500 mAh. Smartfon Motoroli dysponuje również hybrydowym slotem nanoSIM/microSDXC.
Jeśli chodzi o aparat fotograficzny, to znajdziemy tu cztery obiektywy:
Do tego dochodzi także przednia kamerka do selfie z obiektywem 25 Mpix. Smartfon nagrywa filmy w 4K przy 30 klatkach na sekundę oraz w 1080p przy 60 FPS.
Motorola Edge jest jednym z ostatnich smartfonów na rynku z wbudowanym wyjściem audio 3,5 mm. Do tego dochodzą również głośniki stereo, które Motorola stworzyła we współpracy z firmą Waves. Audio będzie więc z całą pewnością mocną stroną tego urządzenia.
Nowy smartfon Motoroli wspiera technologię 5G. Znajdziemy tu także moduły NFC, Bluetooth 5,1 oraz Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Do tego dochodzi oczywiście Android 10. Producent poinformował już, że w przyszłości urządzenie doczeka się też aktualizacji do Androida 11.
Polski oddział poinformował w czwartek, że Motorola Edge trafi do polskich sklepów w połowie czerwca w dwóch wariantach - Solar Black i Midnight Magneta Sugerowana cena to 2 999 zł. To całkiem sporo, zważywszy na fakt, że pod względem specyfikacji technicznej smartfon ten nieco ustępuje konkurencyjnym słuchawkom Xiaomi i OPPO z podobnej półki cenowej.