Windows 10 May 2020 Update zawiera błędy. Microsoft opublikował ich listę

Majowe uaktualnienie dla Windows 10 (May 2020) zostało wydane w czwartek. Teraz Microsoft wykrył jednak trochę błędów w jeszcze ciepłej paczce łatek. Firma opublikowała ich listę na swojej stronie i tłumaczy, co można zrobić.
Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Na pierwszą w tym roku dużą aktualizację dla Windowsa 10 musieliśmy poczekać nieco dłużej, niż początkowo planowano, bo Microsoft zdecydował się na opóźnienie wydania uaktualnienia. Firma wykryła w nim pewien błąd i musiała go naprawić oraz upewnić się, że proces aktualizacji będzie bezpieczny dla użytkowników.

Windows 10 May 2020 ostatecznie wydano w czwartek i u części osób powinien być już dostępny z poziomu Windows Update (nie u wszystkich, bo aktualizacje zawsze udostępniane są falowo). Niestety wybrani użytkownicy mogą napotkać na problemy w świeżono wydanej kompilacji Windows 10.

Microsoft opublikował listę błędów

Microsoft przyznał właśnie, że wykrył błędy w Windows 10 May 2020. Ich lista pojawiła się na stronie amerykańskiej firmy. Obecnie znajduje się na niej 11 pozycji.

To m.in. problemy ze sterowaniami, które mogą na części komputerów wywołać trudności z połączeniem się z więcej niż jednym urządzeniem Bluetooth, problemy występujące podczas podłączania lub odłączania stacji dokującej przez Thunderbolt, możliwy nieoczekiwany restart urządzeń zewnętrznych korzystających z opcji Always On lub Always Connected, czy błędy w sterownikach audio oraz graficznych dla kart od Nvidia.

Każdy z potencjalnych problemów Microsoft szczegółowo opisał na swojej stronie. Firma tłumaczy też, jak postępować w przypadku wystąpienia któregoś z błędów. Obiecuje również, że już pracuje nad programowymi rozwiązaniami dla błędów, które zostaną udostępnione w formie łatek przy okazji kolejnej aktualizacji.

Testowanie nowego oprogramowania trwało aż kilkanaście miesięcy i Microsoft przykładał sporo uwagi do tego, aby majowa paczka nowości była dopracowana. Niestety dopasowanie nowego kodu do milionów komputerów pracujących pod kontrolą Windows 10 nie jest łatwe, o czym gigant z Redmond miał okazję się przekonać. Jeśli chcecie mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, możecie wstrzymać na aktualizacje z poziomu Windows Update. Microsoft powinien niedługo uporać się z problemami.

Czytaj też: Windows 10 May 2020 Update już dostępny do pobrania. Microsoft wprowadził sporo nowości

Więcej o: