PS Plus czerwiec 2020. Jakie gry są dostępne za darmo?

PS Plus czerwiec 2020. W tym miesiącu za darmo dostępne na platformie będa dwa tytuły, które mają już kilka lat, ale to Triple-A z prawdziwego zdarzenia. Zadowoleni będą fani, którzy lubią sobie postrzelać. Call of Duty WW2 i Star Wars: Battlefront 2 są dostępne do 6 lipca.

Gry czerwiec 2020. Co czeka na abonentów PS Plus?

Czym jest PS PLUS? Jest to oferta dla posiadaczy konsol Sony, która daje dostęp dla graczy do kilku gier miesięcznie udostępnianych za darmo. Muszą oni jedynie opłacić koszt samej subskrypcji. Przy zakupie opcji na cały rok zapłacimy 240 zł.

Gry na czerwiec to dwie propozycje, które pojawiły się na rynku w 2017 r.:

 • Call of Duty WW2
 • Star Wars: Battlefront 2

Pierwotnie spodziewano się, że tytułem na czerwiec będzie Spider-Man, ale ostatecznie gracze przeniosą się w klimaty II wojny światowej lub do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Call of Duty jest już dostępna (od 26 maja) do pobrania z PS Store. Fani Star Wars grę mogą pobrać od 2 czerwca.    

 PS Plus - Call of Duty WW2

PS PLUS - Call of Duty WW2. Za co docenimy tę grę? Pojawiła się ona na platformie PlayStation 4 w listopadzie 2017 roku. Pierwsze 500 milionów dolarów zarobił w ciągu trzech dni od premiery. Strzelanka, pozwala na poznanie realiów II wojny światowej w trzech różnych trybach:

 • kampania fabularna
 • tryb wieloosobowy
 • tryb zombie

Bohaterem gry jest Ronald ''red'' Daniels - żołnierz armii Stanów Zjednoczonych (1 Dywizja Piechoty) i jego koledzy z niewielkiego oddziału wysłanego do Europy do walki z nazistami. Grając tą postacią mamy okazję uczestniczyć w największych bitwach kampanii - od lądowania w Normandii począwszy, aż na wyzwoleniu Paryża skończywszy. Ogólnie rzecz biorąc jest to przede wszystkim propozycja dla fanów serii sięgająca jej korzeni ze wszystkimi zaletami i wadami. Bardzo ważną i klimatyczną część gry stanowi jej narracyjne opakowanie w dialogi i krótkie scenki wciągające gracza w ponury świat II wojny światowej widzianej z perspektywy amerykańskiego żołnierza. Dodatkowo scenariusz kładzie nacisk na relacje w oddziale i jego współpracę z innymi ugrupowaniami wysłanymi do dalekiej Europy by walczyć z Niemcami. 

Za duży plus gry uznaje się rozbudowany zestaw ekwipunku, zróżnicowane są też warunki w jakich przychodzi nam walczyć - mamy do czynienia z walką miejską, ale też np. starciami w gęstym lesie. 

 PS Plus gry co miesiąc - Star Wars: Battlefront 2

Star Wars: Battlefront 2 również pojawiło się na rynku w listopadzie 2017 r. Fabuła snuje się wokół Iden Versio, przywódczyni oddziałów Imperium - tym razem opowiadamy się po Ciemnej Stronie Mocy. Zagrać możemy w trzech opcjach:

 • podczas wojen klonów
 • w czasach Imperium
 • podczas walk Ruchu Oporu z Najwyższym Porządkiem

Dostępny jest też rozbudowany tryb multiplayer. Jako plusy gry podaje się zwykle oprawę audiowizualną, zróżnicowanie ekwipunku, pojazdów, lokacji i elementów rozgrywki, jak też liczne nawiązania do większości części filmowej sagi. Jako słabe strony pojawiają się pewne braki w dopracowaniu fabuły, nielogiczność. Słowa krytyki zebrał również system progresji, gdzie zbierane w toku rozgrywki kredyty nie dają graczowi jakiegoś specjalnie efektownego rozwoju postaci. Z pewnością będzie to jednak prawdziwa frajda dla zadeklarowanych wielbicieli świata Star Wars - jeszcze jedna okazja do tego aby z nim obcować, tym razem dzięki grze na PS.  

 PS Plus gry za darmo

Na jakich zasadach działa PS Plus?

 • usługa zwiększa możliwości darmowego konta PlayStation Network
 • abonent otrzymuje rabaty w PlayStation Store, 100 GB na dysku internetowym do zapisania, comiesięczne nowe gry
 • istnieje opcja wypróbowania usługi podczas bezpłatnego okresu próbnego 
Więcej o: