HBO Max. Co to jest? Jaka jest cena? Kiedy będzie dostępne w Polsce?

HBO Max już wystartowało. Póki co dostępne jest dla widzów w Stanach Zjednoczonych, ale wielką ochotę na nową platformę z pewnością mają też fani filmów i seriali w Polsce. Niestety - będą musieli jeszcze trochę zaczekać. Kiedy HBO Max będzie dostępne w Polsce?

HBO Max - co to takiego?

HBO Max - co to właściwie jest? Biorąc rzecz skrótowo: chodzi o platformę VOD z bogatą ofertą seriali i filmów. Co wyróżnia ją na tle innych tego rodzaju propozycji? Przede wszystkim oferta jest bardzo szeroka i obejmuje również klasyki kina. 

Wydaje się, że start propozycji HBO w Stanach Zjednoczonych 27 maja nie jest przypadkowy. Chodzi o zagarnięcie możliwie dużej części rynku, który w przypadku VOD bardzo mocno urósł w ostatnim czasie. Jest to bardzo wygodna forma dostępu do znacznego często wyboru seriali, filmów i innych programów. W Polsce liderami rynku są: Netflix, Vod.pl i TVP.pl-Vod. A jest też przecież już HBO GO

Widzowie w USA otrzymali dostęp do 1800 filmów i seriali. Dzięki temu mogą spędzić przed ekranem aż 10 000 godzin. Na całe szczęście chyba nie jest to możliwe, ale gdyby ktoś uparł się na poznanie całej oferty HBO Max - konieczne byłoby poświęcenie na to przeszło 400 dni. Polscy komentatorzy zapewniają jednak, że nawet wejście omawianej oferty na polski rynek nie będzie prostą konkurencją dla Netflixa - oferta obu platform jest bowiem zróżnicowana.

HBO Max - cena. Ile zapłacą widzowie? 

Ile za HBO Max zapłacą za tę opcję widzowie w Stanach Zjednoczonych? Opłaty wyniosą 14,99 dolarów miesięcznie. W przeliczeniu na złotówki byłaby to więc dość droga oferta choćby w porównaniu do Netflixa. Trudno jednak aby taki przelicznik brać na poważnie zważywszy na różnice w zarobkach, ale też perspektywy: niewiele konkretów odnośnie pojawienia się HBO Max w Polsce przecież znamy. 

HBO Max a HBO GO różnice

Czym różni się oferta HBO Max od HBO GO? W Stanach Zjednoczonych zachowane dla widzów zostały obie propozycje, dodatkowo funkcjonuje też HBO Now. Dwie starsze opcje to oferta dla osób, które posiadają telewizyjne kanały HBO (opcja Go), HBO Now zaś skierowane jest dla klientów, którzy nie chcą być powiązani innymi abonamentami.

HBO Max ma stanowić nową jakość. Co można znaleźć w amerykańskiej wersji? Przede wszystkim w ramach HBO Max Originals otrzymuje się dostęp do produkcji własnych, które nie będą udostępniane w innych miejscach. Przykładem może być  ''Love Life''. Polscy fani, dla których na ten moment jedyną możliwością jest abonament HBO GO, zastanawiali się czy również do nich trafi nowa produkcja. Polityka HBO jest tutaj jasna i można ją chyba brać jako prognostyk na przyszłość - ''Love Life'' zostało u nas włączone do oferty HBO GO.

Poza produkcjami własnymi znajdziemy tutaj wiele seriali i filmów wyświetlanych na licencji. Niektóre z nich to prawdziwe klasyki. Oto zaledwie kilka tytułów. Wśród filmów znajdziemy takie jak:

 • ''Joker''
 • ''Mroczny Rycerz powstaje''
 • ''Matrix''
 • ''Aquaman''
 • ''Ben-Hur''
 • ''Obywatel Kane'
 • ''Miasto aniołów''
 • ''Przeminęło z wiatrem''
 • ''Deszczowa piosenka''

Wśród seriali dostępnych w ofercie HBO Max można wyróżnić:

 • ''Przyjaciół''
 • ''Teorię wielkiego podrywu''
 • ''Grę o Tron''
 • ''Rodzinę Soprano''
 • ''Ricka i Mortiego''
 • ''Gossip Girl''

HBO Max. Czy będzie w Polsce?

Czy HBO Max będzie w Polsce? Z pewnością nowa platforma HBO pojawi się na rynkach europejskich, zatem również w Polsce. Na ten moment nie znamy jednak wielu szczegółów.

HBO Max. Kiedy w Polsce? Na jakich zasadach?

Kiedy widzowie w Polsce będą mogli skorzystać z oferty HBO Max? Można sądzić, że mają w naszym przypadku zastosowanie deklaracje, które padły odnośnie Europy jako całości. Na Starym Kontynencie HBO Max powinno pojawić się przed końcem 2021 r. Trudno mówić o szczegółach takich jak cena. Nie wiadomo nawet czy nowa platforma wyprze HBO GO, czy też wzorem amerykańskim będzie kolejnym produktem w ofercie. Wiele zależało będzie od kształtu rynku VOD. Na tym zaś wydaje się, że konkurencja rośnie, ale jest jeszcze miejsce dla nowych, silnych graczy. HBO może pokusić się o zastosowanie różnych strategii: przedstawić zróżnicowaną ofertę dla różnych kategorii widzów lub postawić na jeden produkt, który będzie uniwersalny i zagrozi konkurencji zwłaszcza jeśli chodzi o rynek VOD na urządzeniach mobilnych. Przyszłość pokaże która z opcji ostatecznie zatriumfuje.   

Zobacz wideo Widzieliście tę produkcję?
Więcej o: