Facebook pozwoli łatwo usunąć kompromitujące wpisy. Powstała nowa funkcja

Facebook ogłosił wprowadzenie nowej funkcji, która pozwala na łatwe wyszukanie i skasowanie zawstydzających postów sprzed lat. Dzięki temu mamy lepiej zadbać o swój wizerunek w cyfrowej rzeczywistości.
Zobacz wideo Ocasio-Cortez grilluje prezesa Facebooka w Kongresie

Facebook pozwoli na znacznie łatwiejsze zarządzanie swoim profilem. Społecznościówka chce pomóc nam na zadbanie o swój cyfrowy wizerunek np. po ukończeniu studiów i wejściu na rynek pracy lub po zakończeniu nieudanego związku.

W tym celu opracowano funkcję "Zarządzaj aktywnością", która pozwala na dokładne wyszukanie postów, którymi dziś wolelibyśmy nie chwalić się publicznie. Została ukryta w już istniejącej zakładce "Historia aktywności" i pozwala na przeszukanie całej historii profilu przy zastosowaniu trzech filtrów: "kategoria", "data" i "ludzie".

Po wybraniu konkretnego filtru wystarczy zdecydować, czy zależy nam na znalezieniu wszystkich wpisów, postów tekstowych, zdjęć lub wideo czy postów z innych aplikacji. Po wybraniu odpowiednich opcji wyświetlone zostaną wszystkie posty spełniające wymagania. Oczywiście można też nie stosować filtrów i przeszukiwać swoją historię ręcznie.

Po znalezieniu wstydliwych postów na swoim profilu wystarczy je zaznaczyć. Facebook pozwala wtedy na przeniesienie ich do kosza lub zarchiwizowanie. Druga z opcji umożliwia pozostawienie postu na naszym profilu, jednak ukrycie go dla wszystkich innych użytkowników Facebooka. Dzięki temu do konkretnego wpisu będziemy mogli wrócić po czasie.

Aktywności przeniesione do kosza można następnie z niego permanentnie wyrzucić (po 30 dniach i tak usuną się same). Facebook - jak sam tłumaczy - chce dam nam trochę czasu na wypadek, gdybyśmy się rozmyślili i postanowili wpis przywrócić.

Funkcja już działa na aplikacji mobilnej Facebook Lite. Niebawem trafi również do pełnoprawnej aplikacji Facebooka, a następnie pojawi się w przeglądarkowej wersji serwisu na komputerach. Platforma nie zdradziła jednak dokładnych dat wprowadzenia nowej opcji.

Więcej o: