Wiedźmin 3: Dziki Gon za darmo na GOG. Ale jest haczyk

GOG ruszył z usługą GALAXY 2.0. W ramach promocji wirtualny sklep udostępnia za darmo grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest jednak jeden warunek - by odebrać grę, należy posiadać już jej kopię na innej platformie. Wbrew pozorom, to wciąż opłacalna oferta.

GOG GALAXY 2.0 to nowa usługa, która ma być remedium na mnożące się platformy gier. Sytuacja jest analogiczna do streamingu VOD. Gracze rozproszyli się po różnych platformach, często korzystają z kilku naraz. Przez to niełatwo sprawdzić, gdzie kupiliśmy daną grę, trzeba przedrzeć się przez Steama, EA Origins czy Epic Games Store. Utrudnia to także sprawdzenie, w co akurat grają nasi znajomi, by móc się do nich podłączyć.

Choć konkurencja na rynku jest ważna - a dzięki niej w ostatnich tygodniach za darmo można było odebrać GTA 5 czy Civilization 6 w Epic Games Store - to zbyt duże rozproszenie wprowadza duże zamieszanie. I tu pojawia się GOG GALAXY 2.0, które gromadzi w jednym miejscu produkcje ze wszystkich platform. Wystarczy podpiąć je pod aplikację i cieszyć się jedną, wspólną biblioteką naszych gier, niezależnie od platformy, bo aplikacja obsługuje również PlayStation 4 i Xbox One. W ramach promocji swojego rozwiązania GOG udostępnił za darmo hitową grę polskiego studia CD Projekt.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Wiedźmin 3: Dziki Gon za darmo w GOG GALAXY 2.0

Wiedźmina 3 na GOG można odebrać za darmo, tylko jeśli posiadamy już kopię gry w innym serwisie. Oferta wygasa we wtorek 23 czerwca o 13:00. Wystarczy podpiąć platformę, na której mamy Wiedźmina do GOG GALAXY 2.0, a produkcja z postępami w grze zostanie przeniesiona na nową platformę. Różnica jest taka, że otrzymamy drugą kopię produkcji, a nie jedynie połączymy platformy.

Wbrew pozorom, to ciekawa oferta, na której można sporo zyskać. Grę można ukończyć drugi raz na komputerze, ale można też pożyczyć lub odsprzedać ją komuś innemu, jednocześnie zachowując nową kopię. 

Więcej o: