Cena PS5 i data premiery w kolejnych doniesieniach. Nie potwierdza się najgorszy scenariusz

Cena PS5 została podana przez renomowanego użytkownika Twittera. Koszt konsoli będzie niemały, ale raczej nie spełni się najgorszy scenariusz. W informacjach pojawiła się też data premiery PlayStation 5 oraz ceny akcesoriów do konsoli.

Użytkownik Twittera @IronManPS5 od dłuższego czasu ujawnia informacje dotyczące PlayStation 5. Część z nich się potwierdziła, ale zdarzyło się też kilka wpadek. Warto więc doniesienia traktować z odpowiednią dozą dystansu. W swojej serii twittów z 19 czerwca informował na temat daty premiery PS5, ceny konsoli i akcesoriów do niej, a także pojemności dysku.

Kiedy premiera PS5?

Z całą pewnością można powiedzieć jedynie, że PlayStation 5 na rynku pojawi się w okresie świątecznym bieżącego roku. IronManPS5 podaje, że w Japonii konsolę będzie można kupić już od 14 listopada. Sześć dni później, czyli 20 listopada PS5 będzie miało premierę w Ameryce Północnej oraz Europie. Konsola, niezależnie od tego czy będzie posiadać napęd optyczny, czy będzie to wersja All Digital, ma zostać wyposażona w dysk SSD o pojemności 825 GB. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Cena PS5 i akcesoriów do konsoli

Albert Penello, były szef marketingu Xboxa, tydzień przed IronManPS5 spekulował, że cena PlayStation nie przekroczy 500 dol. Pojawiało się wiele doniesień, że konsola może kosztować nawet 600 dol., ale te w ostatnim czasie nie znajdują potwierdzenia. W przeciwieństwie do niższej ceny, bo takie same koszty jak Penello podaje IronaManPS5. W Europie konsola Sony z napędem będzie kosztował 499 euro, w Stanach 499 dolarów, a w Wielkiej Brytanii 449 funtów. Wersja All digital ma być tańsza o 100 dol/euro/funtów. To przekładałoby się na koszty w wysokości ok. 2000-2220 zł za droższy wariant i 1600-1800 zł za tańszy.

Ponadto w kolejnych wpisach IronManPS5 informował o cenach akcesoriów. Za dodatkowy kontroler DualSense będzie trzeba dopłacić 59 euro (ok. 260 zł), słuchawki Pulse 3D mają kosztować 179 euro (ok. 800 zł), kamera HD 59 euro (ok. 260 zł), pilot multimedialny 29 euro (ok. 130 zł), a ładowarka i stojak na pady 29 euro (ok. 130 zł). 

Więcej o: