Twitter wkrótce będzie płatny? Firma prawdopodobnie pracuje na wprowadzeniem subskrypcji

Choć nie zostało to publicznie ogłoszone, Twitter pracuje nad wprowadzeniem platformy subskrypcyjnej. Oznaczać to może, że wkrótce za korzystanie z tego medium społecznościowego trzeba będzie płacić.

Jak podaje The Verge, firma stworzyła zespół o kryptonimie "Gryphon", którego celem będzie budowanie platformy subskrypcyjnej. Twitter rozpoczął także rekrutację inżynierów, a obecnie pracujący w zespole kooperują z zespołem ds. płatności.

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

Twitter będzie płatny? Firma na razie nie wypowiedziała się w tej sprawie

Na razie nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób miałaby zostać wprowadzona nowa usługa. W końcu aktualnie 84 proc. przychodów tego medium społecznościowe pochodzi ze sprzedaży reklam. Subskrypcja mogłaby być miesięczną opłatą, która pozwoliłaby na dostęp do ekskluzywnych treści. Istnieje także możliwość wprowadzenia rozwiązań znanych z Patronite.

Branżowy serwis skontaktował się z Twitterem w celu wyjaśnienia tej sprawy, ale nie uzyskał informacji w tej sprawie. Domysły mnoży fakt, że po opublikowaniu informacji o niejasnej ofercie pracy, firma zmieniała jej treść, usuwając z niej wzmiankę o pracy zespołu "Gryphon" oraz budowie platformy subskrypcyjnej, by później... znów ją dodać. 

>>> Czytaj też: Twitter oznaczy wprowadzające w błąd wpisy o koronawirusie. Obejmie to także światowych przywódców

Pojawienie się plotki o płatnej subskrypcji sprawiło, że w środę 8 lipca akcje spółki notowanej na amerykańskiej giełdzie wzrosły o ponad 10 proc. Taka idea jest zresztą oceniana pozytywnie przez ekspertów w tej dziedzinie, którzy zauważają, że medium osiąga niewielkie zyski w porównaniu z Facebookiem czy Instagramem. W IV kwartale 2019 roku Twitter zanotował zysk netto w wysokości 118,8 miliona dolarów. Rok wcześniej było to 255 mln dol. zysku.

Więcej o: