Allegro powalczy na kolejnym rynku. Allegro Pay może mocno namieszać w branży

Allegro ma pod koniec lipca wejść na rynek szybkich przelewów elektronicznych i powalczyć z już istniejącymi na nim pośrednikami. Największa platforma transakcyjna w Polsce ma ogromną bazę klientów, dlatego nowość może namieszać na rynku szybkich przelewów w sklepach internetowych i nie tylko - donosi "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo Aplikacja Listonic - w prosty sposób stwórz i edytuj swoją listę zakupów

Obecnie Allegro oddaje do dyspozycji klientów kilka opcji opłacenia zakupów. Wybrać można m.in. szybki przelew, płatność kartą, BLIK-iem, przy pomocy Google Pay lub czy kuriera za pobraniem. Wiele wskazuje na to, że niebawem na szczycie listy pojawi się nowa opcja płatności. Tym razem od samego Allegro.

Allegro wejdzie na rynek szybkich przelewów

Allegro zapowiedziało bowiem, że zamierza wystartować z nową usługą dotyczącą płatności - Allegro Pay. Wiadomo, że nowość wystartuje 31 lipca i... niestety nic więcej. Możemy jednak domyślać, że szykują się spore zmiany w systemie rozliczania płatności na platformie.

Dziś, aby opłacić zakupy wystarczy zalogować się na konto bankowe i potwierdzić płatność. Transferu pieniędzy dokonuje jednak nie Allegro, a pośrednik PayU. Bardzo możliwe, że Allegro Pay będzie nowością, która zastąpi na platformie płatności PayU.

Jak wynika jednak z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", Allegro najpewniej nie zamierza ograniczać usługi wyłącznie do swojej platformy. Firma ma obecnie ponad 20 mln użytkowników, co daje ogromną siłę przebicia na rynku. Bardzo możliwe, że nie oprą jej się największe sklepy internetowe w Polsce i już niedługo na ich stronach, wśród opcji płatności, zobaczymy wspomniane Allegro Pay.

To jednak nie będzie koniec ekspansji nowej usługi. Zdaniem gazety, w przyszłości Allegro może pójść śladem Amazona czy Alibaby, a Allegro Pay stanie się powszechnie obsługiwanym sposobem płatności nie tylko w sklepach internetowych, ale i stacjonarnych.

Wszystko zacznie się od szybkich przelewów

Allegro najpewniej oprze swoją strategię biznesową na silnych przyzwyczajeniach Polaków. Zapewne zaraz po starcie usługi zaoferuje specjalne proporcje, które pomogą w upowszechnieniu się nowej usługi płatniczej na samej platformie transakcyjnej Allegro. Uderzy tym zapewne najmocniej właśnie w PayU.

Przyzwyczajeni do Allegro Pay Polacy zaczną korzystać z usługi również poza Allegro. Na początku w sklepach internetowych. W końcu taka forma płatności może upowszechnić się nawet w stacjonarnych punktach sprzedaży. Już teraz podobne opcje oferują m.in. Lidl czy Żabka, ale tylko we własnych sieciach sklepów.

Wprowadzenie jednego szeroko rozpowszechnionego w Polsce standardu szybkich przelewów może okazać się niemałą rewolucją na rynku. Zapewne wiele zależy od tego, jak daleko będzie chciało zajść na tym polu Allegro. Nieco więcej szczegółów na temat usługi powinniśmy poznać już 31 lipca.

Więcej o: