Quake 3 za darmo! Nagroda dla fanów, za zbiórkę charytatywną podczas QuakeCon

Quake 3 do czwartku można pobrać za darmo, przez launcher Bethesdy. To nagroda od producenta, za udaną zbiórkę podczas QuakeCon. Fani na organizacje charytatywne przeznaczyli ponad 30 tys. dolarów.

25 lat minęło od premiery pierwszej części Quake'a. Jak co roku, Bethesda organizuje więc QuakeCon, na którym prezentuje wszystkie swoje gry, nie tylko kultową serię strzelanek. Tegoroczna edycja odbywała się między 7 a 9 sierpnia. Było to oczywiście wydarzenie online, co związane jest z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Podczas trzech dni prezentacji gier, trwała też zbiórka charytatywna na UNICEF, The Trevor Project, Direct Relief oraz LDF. Graczom udało się zebrać  30 686,48 dolarów na powyższe fundacje. Z tej okazji Bethesda zdecydowała się nagrodzić swoich fanów. 

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Quake 3 za darmo do czwartku

Zebranie kwoty 30 tys. dolarów sprawiło, że Bethesda udostępniła swoim fanom do pobrania za darmo Quake 2 w zeszłym tygodniu, a w tym od poniedziałku 17 sierpnia Quake 3. Promocja trwa przez 72 godziny, czyli do czwartku do godziny 18:00 czasu polskiego. Żeby otrzymać darmową kopię gry, trzeba zainstalować launcher Bethesdy, który można pobrać pod TYM adresem. To warunek konieczny do odebrania bezpłatnie Quake'a 3, gdyż na stronie internetowej producenta, gra wciąż jest płatna (44,99 zł).

Czy warto? Zdecydowanie, szczególnie dla osób, które nie grały wcześniej w tę odsłonę serii. Quake 3 otrzymał doskonałe oceny, na Metacritic produkcję osiągnęła średnią 93 punkty na 100 z 25 recenzji krytyków. Gra ta 20 lat temu zrewolucjonizowała branżę, stawiając mocniej niż ktokolwiek wcześniej na rozgrywkę sieciową. Ta w strzelankach stanowi obecnie najważniejszy tryb, bez którego nie obędzie się żadna produkcja tego gatunku. 

Więcej o: