Znany polski producent gier chce wejść na giełdę. People Can Fly pójdzie drogą CD Projektu?

People Can Fly - jeden z czołowych polskich producentów gier - szykuje się do wejścia na giełdę, wynika z informacji ISBtech. Spółka ma doradców przy procesie IPO i dostosowuje swoje struktury do wymagań giełdowych, wskazują źródła agencji.
Zobacz wideo

Wkrótce możemy być świadkami kolejnego debiutu giełdowego spółki związanej z branża gier. Tym razem mowa o People Can Fly - to istniejące od 2002 roku niezależne, polskie studio deweloperskie, zajmujące się produkcją gier kategorii AAA na komputery PC oraz konsole.

Z informacji agencji ISBtech wynika, że People Can Fly szykuje się już do wejścia na parkiet i dostosowuje swoje struktury do wymagań giełdowych, w czym spółce pomaga grono doradców.

Grono producentów gier wideo obecnych na warszawskiej GPW stale się powiększa. Tylko w tym roku na giełdzie zadebiutowały spółki Games Operators S.A., All in! Games S.A, a także Gaming Factory S.A. Dołączyły one do takich graczy, jak 11 bit studios, CI Games czy Playway.

Największym growym potentatem na GPW jest oczywiście CD Projekt RED. Producent uznanej trylogii Wiedźmin, to również największa polska spółka giełdowa w ogóle. Pod względem kapitalizacji rynkowej CDR wyprzedza zarówno bank PKO BP, jak również koncern Orlen.

Outriders ma być nowym przebojem People Can Fly

W latach 2007-2015 studio People Can Fly było własnością amerykańskiego producenta i wydawcy gier - firmy Epic Games i w okresie 2013-2015 funkcjonowało jako Epic Games Poland. W sierpniu roku 2015 firma została wykupiona m.in. przez menedżerów i powróciła do dawnej nazwy. Siedziba People Can Fly mieści się w Warszawie. Studio zatrudnia ok. 60 osób.

Prezesem firmy od roku 2012 jest Sebastian Wojciechowski, który w mediach wskazywał, że nie wyklucza scenariusza giełdowego - mógłby on być źródłem finansowania kolejnych projektów. Obecnie kluczową produkcją People Can Fly jest tytuł Outriders.

Outriders to gra z gatunku RPG-Shooter, której premiera zapowiedziana jest na grudzień 2020 r. Tytuł trafi na PS4, Xboksa One oraz PC-ty, a także na konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xboksa Series X. Wydawcą gry jest Square Enix.