Microsoft znalazł problem w Windows 10. To już kolejny błąd ostatniej aktualizacji systemu

Microsoft poinformował, że znalazł właśnie kolejny problem w ostatniej aktualizacji dla Windows 10. Niektórzy użytkownicy komputerów dostają informację o braku kompatybilności, a to nie koniec kłopotów z tą wersją systemu.
Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Przyznać trzeba, że przygotowanie i przetestowanie w krótkim czasie aktualizacji dla milionów (a właściwie ponad miliarda) komputerów na całym świecie to nie lada wyzwanie. Nic zatem dziwnego, że programiści popełniają czasem jakieś błędy, przez które część użytkowników zmaga się z problemami.

Kolejny problem z aktualizacją Windows 10

Niestety w przypadku kolejnych aktualizacji dla Windows 10 problemy zdarzają się bardzo często. W przypadku ostatniej łatki (nazwanej KB4571756) wydanej wcześniej w tym miesiącu, błędów znalazło się już kilka. Początkowo aktualizację trapiły problemy z działaniem przycisku Menu Start, uruchomieniem części komputerów czy działaniem komputera, na którym obok Windowsa 10 jest również Linux. U niektórych osób pojawiały się nawet wyskakujące niebieskie ekrany śmierci (tzw. Blue Screen of Death).

Teraz Microsoft poinformował o nowo znalezionym problemie w tej wersji systemu. Na części komputerów po zainstalowaniu aktualizacji wyskakuje komunikat o braku zgodności. Błąd pojawia się, gdy lokalne konto systemowe - z poziomu którego instalowana jest aktualizacja - jest zablokowane w zaporze przed dostępem do internetu za pośrednictwem protokołu HTTP - tłumaczy Windows Latest.

Microsoft zna już przyczyny problemu i pracuje nad poprawką, która zostanie udostępniona w zbiorczej aktualizacji Windows 10. Firma przyznała też, że znalazła również przyczynę problemów z jednoczesnym działaniem Windowsa i Linuksa na jednej maszynie. Łatka poprawiająca ten błąd również zostanie wydana w następnej aktualizacji systemu.

W razie potrzeby każdy użytkownik może samodzielnie odinstalować ostatnią aktualizację. W tym celu należy wejść w ustawienia systemu, i wyszukać opcję "Wyświetl historię aktualizacji". Po kliknięciu na "Odinstaluj aktualizacje" można pozbyć się łatki KB4571756, jeśli ta powoduje problemy na waszych komputerach.

Więcej o: