Przedsprzedaż PS5 wstrzymana. Sony przeprasza i zapowiada kolejną partię PlayStation 5

PS5 po ogłoszeniu cen szybko weszło do przedsprzedaży, i równie szybko zostało z niej wycofane. Chętnych było więcej niż samych konsol. Sony przeprasza i zapowiada dostawy za parę dni.

Między Sony a Microsoftem nawiązała się marketingowa wojna podjazdowa. Każda z firm przyjęła inną strategię. Microsoft jako pierwszy ogłaszał wszystko związane z Xbox Series X, a Sony czekało na te ruchy, by w odpowiednim momencie wystrzelić informacjami o PS5. Japończycy tylko raz zrobili pierwszy krok, ogłaszając wcześniej przedsprzedaż swojej konsoli. Ostatecznie jednak odbiło im się to czkawką.

Przedsprzedaż PS5 wstrzymana w Polskich sklepach

Ledwie w zeszłym tygodniu pierwsze sklepy rozpoczęły przedsprzedaż PS5. Wszystkie jednak musiały się już z niej wycofać. Okazuje się bowiem, że Sony nie potwierdziło dostępności konsoli. W związku z tym sklepy zdecydowały, że czasowo przedsprzedaż PlayStation 5 zostaje wstrzymana. Taką informację przekazały m.in.:

  • RTV Euro AGD
  • x-kom
  • Media Markt
  • Empik
  • Neonet
  • Avans 
  • Media Expert

W niektórych sklepach oferta po prostu zniknęła z bazy, inne informują o możliwych opóźnieniach w dostawie. Niektóre sklepy oferują też możliwość powiadomienia o dostępności PS5, wystarczy podać maila. 

Zobacz wideo Sony i Microsoft ruszają na wojnę. PS5 i Xbox Series X to inna wizja przyszłości gier

Preorder PS5 niedostępny na całym świecie

Problem nie dotyczy jednak tylko polskiego rynku. Kłopoty z dostępnością PlayStation 5 mają na całym świecie. Dla osób uważnie obserwujących doniesienia o konsoli nie powinno być to jednak zaskoczeniem. Już w kwietniu mówiło się o tym, że liczba PS5 w dniu premiery będzie ograniczona. Informacje te były dementowane, ale ostatecznie okazuje się, że firma nie radzi sobie z ogromnym zainteresowaniem swoją konsolą. Sony wystosowało nawet przeprosiny na Twitterze, gdzie zapowiada kolejne PS5 w przedsprzedaży i większą dostawę przed końcem roku.

Bądźmy szczerzy: przedsprzedaż PS5 mogła pójść znacznie sprawniej. Szczerze za to przepraszamy. W ciągu następnych dni wypuścimy do przedsprzedaży więcej konsol PS5 - sklepy podzielą się z wami szczegółami. Więcej PS5 będzie dostępnych pod koniec roku. 

- informuje Sony w swoim wpisie. 

Więcej o: