Rocket League za darmo. Gra przechodzi na model Free to Play

Rocket League to popularna gra sieciowa. Produkcja od 23 września stała się całkowicie darmowa. Rocket League przeszło na model Free to Play.

Rocket League to popularna gra sieciowa. Rozgrywka jest mocno nietypowa, ponieważ gramy w piłkę samochodami. Resoraki nie uderzają jednak w standardowej wielkości piłkę. Ta jest znacznie większa od nich samych. Gra podlana jest futurystycznym sosem w postaci oprawy graficznej. Rocket League zadebiutowało przed pięcioma laty i zdobyło dużą popularność. Jej status pozwolił stać się grze jednym z najważniejszych tytułów e-sportu. Dotychczas za grę trzeba było zapłacić, ale właśnie się to zmieniło. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Rocket League za darmo 

Od dzisiaj, czyli 23 września, Rocket League staje się niemal całkowicie darmowe. Gra przechodzi na model free to play w każdym aspekcie. Przede wszystkim nie trzeba płacić za produkcję. Jest dostępna za darmo na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na komputery. Jeśli chodzi o tę ostatnią platformę, to gra zniknęła ze Steam. Na rynku coraz bardziej łokciami rozpycha się Epic Games Store, który przejął dystrybucję Rocket League na komputery. 

 

Gra staje się niemal całkowicie darmowa, ponieważ na Nintendo Switch i na PS4 nie potrzeba dodatkowego abonamentu do gry w sieci. W Rocket League na tych konsolach można więc grać bez żadnych ograniczeń. Niestety, wciąż konieczne jest posiadanie abonamentu sieciowego na Xboxach.

Gracze, którzy zapłacili za Rocket League w ramach rekompensaty otrzymają edycję gry Legacy. W skład pakiety wchodzą wszystkie dodatki, które ukazały się do produkcji.

Darmowe gry od Epic Games Store

Zapewne taka strategia nie jest przypadkowa, o czym świadczy obecność w całym wydarzeniu Epic Games Store. Firma od dłuższego czasu walczy na rynku ze Steamem. Jedną z jej strategii jest udostępnianie darmowych gier każdego tygodnia. Nowe produkcje pojawiają się w każdy czwartek, jest więc wciąż czas, by bezpłatnie dodać do swojej biblioteki gry z zeszłego tygodnia. 

Więcej o: