iOS 14 z problemami. Apple podało rozwiązanie usterek

Aktualizacja do iOS 14 przyniosła sporo kłopotów. Apple w pocie czoła pracuje nad ich rozwiązaniem. Jak na razie dla osób, które dotykają problemy, firma ma tylko jedno rozwiązanie.

W połowie września Apple udostępniło aktualizację do iOS 14. Widać, że firma inspirowała się rozwiązaniami z Androida, dzięki czemu użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów zyskali większą swobodę w użytkowaniu swoich urządzeń. Pojawiła się możliwość uporządkowania pod siebie ekranu głównego, gdzie można dodawać widgety oraz foldery z aplikacjami. Firma stawia też coraz bardziej na wielozadaniowość i wprowadziła możliwość wyświetlania obrazu w obrazie (ang. picture-in-picture), czego najlepszym przykładem może być mały kafelek przychodzącego połączenia, który nie zajmuje już całego ekranu.

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Nowy system to jednak zawsze problemy, które często pojawiają się, dopiero gdy oprogramowanie trafi do setek milionów urządzeń. W tym roku także nie udało się uniknąć problemów. 

iOS 14 z problemami

Najbardziej odczuwalnym problemem jest oczywiście drenaż baterii. Wielu użytkowników zgłasza, że ich urządzenia zaczęły znacznie krócej działać na jednym ładowaniu. Co więcej, problem dotyczy także oprogramowania do smartwatchy Apple, watch OS 7. Inny popularny problem to błędy w kalkulatorze.

Apple wypuściła już pierwszą aktualizację do iOS 14.0.1, która naprawia problemy z domyślnymi aplikacjami do maila czy przeglądarki, które za każdym razem po restarcie trzeba było ustawiać od nowa. Wciąż jednak nie udało się rozwiązać problemów z baterią i kalkulatorem oraz innymi mniejszymi rzeczami. Apple znalazło jednak rozwiązanie.

Jak naprawić iPhone z iOS 14?

Jedyne skuteczne rozwiązanie, jakie przedstawiło Apple na problemy z iOS 14 jest dość drastyczne. Należy bowiem wykonać reset do ustawień fabrycznych, co wyczyści wszystkie dane na telefonie. Warto więc przed tą operacją zrobić kopię zapasową, by nie utracić cennych plików z urządzenia. To powinno rozwiązać bolączki, jakie pojawiły się na urządzeniach Apple po aktualizacji do iOS 14.

Więcej o: