iPhone 12 z datą premiery. Apple zapowiedziało wydarzenie. Są też doniesienia o cenach, będzie drożej

Apple zapowiedziało nareszcie wydarzenie, na którym zostanie zaprezentowany iPhone 12. Nowego smartfona poznamy już w przyszłym tygodniu. Pojawiły się też doniesieniach o cenach, które potwierdzają, że koszty zakupu w tym roku skoczą w górę.

Normalnie premierę nowego iPhone'a mielibyśmy już za sobą, gdyż ta tradycyjnie odbywa się we wrześniu. W tym roku jednak ze względu na pandemię Apple już kilka miesięcy temu zapowiedział, że nastąpi przesunięcie. Spodziewano się więc, że iPhone 12 zostanie pokazany w październiku. Apple długo nie zdradzało daty premiery, aż do wczoraj.

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Premiera iPhone'a 12 już niedługo

Apple o wydarzeniu, na którym zaprezentuje iPhone'a 12 poinformowało zaledwie tydzień przed planowanym pokazem. iPhone 12 ma bowiem zostać zaprezentowany we wtorek 13 października o 19:00 naszego czasu. Na plakacie reklamującym wydarzenie widzimy hasło "Hi, Speed". Zapewne odnosi się ono nie tylko do nowego procesora, ale także do szybkości internetu. Nowe iPhone'y mają bowiem posiadać moduł 5G, który znacznie przyśpieszy przeglądanie internetu, gdy korzystamy z połączenia mobilnego. Wydarzenie będziecie mogli śledzić na stronie apple.com. 

Zaproszenie Apple na wydarzenieZaproszenie Apple na wydarzenie fot. Apple

Jon Prosser, analityk rynkowy i ekspert od produktów Apple, który informował w sierpniu, że Apple nowe smartfony pokaże 12 października (pomylił się więc tylko o jeden dzień), podał także, że iPhone 12 Pro zostanie zaprezentowany dopiero w listopadzie. Zgodnie z informacjami Prossera preorder smartfonów rozpocznie się w dniu prezentacji, a wysyłka i sprzedaż w sklepach tydzień później. 

Ile będzie kosztował iPhone 12? Kolejne doniesienia o cenie

Wszyscy analitycy spodziewają się, że iPhone 12 będzie droższy od poprzedników, ze względu na moduł 5G. Ponadto w zestawie, by jeszcze bardziej nie podnosić ceny, ma zabraknąć słuchawek oraz ładowarki. Jon Prosser już w kwietniu podawał ceny nowego smartfona Apple, powołując się na swoje źródła w firmie. Teraz taką samą wycenę podał twitterowy profil Apple RUMORs. 

Warto podkreślić, że w tym roku Apple na rynek wprowadzi aż cztery modele iPhone'ów dodając do swojej linii jeden mniejszy i jeden większy od standardowego model. 

Przewidywana cena iPhone 12 (dla modelu 64 GB):

  • iPhone 12 mini 5,4 cala - 699 dol. (2660 zł)
  • iPhone 12 6,1 cala - 749 dol. (2855 zł)
  • iPhone 12 Pro 6,1 cala - 999 dol. (3810 zł)
  • iPhone 12 Pro Max 6,7 cala - 1099 dol. (4180 zł)

Jeśli informacje te się sprawdzą, to nowy iPhone będzie droższy o 49 dolarów (niecałe 200 zł) od swojego poprzednika. 

Więcej o: