Epic Games Store rusza z świąteczną akcją. 15 gier za darmo. Na początek - Cities: Skylines

Podobnie, jak w ubiegłym roku, przez kolejne 15 dni firma Epic będzie udostępniać na swojej platformie darmowe produkcje. Pierwszym prezentem jest gra Cities: Skylines.

Firma Epic oficjalnie rozpoczęła swoją popularną świąteczną promocję. W jej ramach począwszy od 17 grudnia aż do końca roku, codziennie o godz. 17, w sklepie Epic Games Store będzie pojawiać się kolejna darmowa gra. W sumie Epic udostępni graczom aż 15 produkcji.

 

Cities: Skylines za darmo na Epic Games Store

Na początek do graczy trafiło wydane w 2015 r. Cities: Skylines. Jest to należąca do gatunku tzw., city builderów gra strategiczna, za którą odpowiada fińskie studio Colossal Order. Osoby, których sercu bliskie są takie produkcje, jak SimCity, Cities in Motion czy Cities XL, poczują się tu jak ryba w wodzie.

Gra została też bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Ocena wersji na PC w serwisie Metacritic.com to 85/100 (recenzenci) oraz 8,8/10 (gracze). Co ważne, twórcy Cities: Skylines wspierają dalszy rozwój tego tytułu, oferując nowe aktualizacje i dodatki.

Dzięki dogłębnej i satysfakcjonującej rozgrywce nowa symulacja od Colossal Oder wypełnia coraz bardziej zauważalną pustkę w gatunku. Tam, gdzie inni zawiedli, Cities: Skylines wyróżnia się i wyznacza nowy standard dla city builderów

- pisał o grze recenzent magazynu "Game Informer"

Kolejna gra zostanie udostępniona na platformie Epic Game Store w piątek 18 grudnia o godz. 17. Póki co, nie wiemy, jaki to będzie tytuł. W sieci od kilku dni huczało od przecieków, pojawiały się nawet gotowe listy. Sęk w tym, że... Cities: Skylines nie znalazła się na żadnej z nich.

Więcej o: