TOP 7 krzeseł biurowych i do gamingu. Zadbaj o swój kręgosłup i komfort siedzenia

Krzesła do gamingu to obowiązkowy element wyposażenia pokoju prawdziwego gracza. Które modele najlepiej sprawdzają się podczas wielogodzinnych rozgrywek?

Krzesła do gamingu: czym różnią się od krzeseł biurowych?

Krzesła gamingowe cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród graczy, ale także wśród innych osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem. W takiej sytuacji zadbanie o właściwą pozycję i odpowiednie podparcie kręgosłupa jest niezbędne, aby zapobiec powstawaniu przykrych dolegliwości bólowych będących efektem długotrwałego pozostawania w jednej pozycji. Krzesła do gamingu są tak skonstruowane, aby jak najbardziej niwelować negatywne skutki wiążące się z wielogodzinnym siedzeniem. Tak samo jednak reklamują swoje produkty producenci krzeseł biurowych. W czym więc tkwi różnica?

Krzesła do gamingu przede wszystkim pozwalają na regulację w dużym zakresie. Osoba korzystająca z takiego mebla ma możliwość indywidualnego dostosowania odchylenia krzesła do tyłu, wysokości podłokietników, położenia poduszek podpierających kark i odcinek lędźwiowy. Nie sposób nie wspomnieć też o designie. A ten jest wyjątkowy i charakterystyczny, co sprawia, że krzesło gamingowe nie tylko spełnia swoje podstawowe funkcje, ale jest też ciekawym elementem wyposażenia wnętrza. 

Krzesła gamingowe: TOP7 

Wśród najchętniej wybieranych teraz krzeseł gamingowych znajdują się następujące modele:

 • AKRACING CORE EX - obicie: poliester; wypełnienie: pianka; regulowana wysokość siedziska: 430 - 510 mm; maksymalne obciążenie: 150 kg; wysokość oparcia: 828 mm; maksymalny kąt odchylenia oparcia: 180°; szerokość siedziska: 530 mm; głębokość siedziska: 500 mm; ponadto: regulowane oparcie, regulowane podłokietniki, wysokość fotela: 1260 -1340 mm; poduszka lędźwiowa, poduszka zagłówkowa
 • Yumisu 2052 - obicie z tkaniny; materiał wypełnienia: pianka; regulowana wysokość siedziska: 530 - 600 mm; maksymalne obciążenie: 180 kg; wysokość oparcia: 880 mm; maksymalny kąt odchylenia oparcia: 150°; szerokość siedziska: 730 mm; głębokość siedziska: 540 mm; a ponadto: funkcja kołysania, regulowane oparcie, regulowane podłokietniki, ergonomiczna konstrukcja, poduszka lędźwiowa, poduszka zagłówkowa
 • AKRACING OFFICE ONYX DELUXE - obicie ze skóry ekologicznej i naturalnej, wypełnienie: pianka; regulowana wysokość siedziska: 460 - 510 mm; maksymalne obciążenie: 150 kg; wysokość oparcia: 940 mm; maksymalny kąt odchylenia oparcia: 180°; szerokość siedziska: 320 mm; głębokość siedziska: 550 mm; a ponadto: funkcja kołysania, regulowane oparcie, regulowane podłokietniki, ergonomiczna konstrukcja, poduszka lędźwiowa, poduszka zagłówkowa

Te modele również warto wziąć pod uwagę, szukając nieco bardziej budżetowej opcji:

 • SPC Gear SR300F V2 
 • Diablo Chairs X-One Horn
 • Pro-Gamer Strike
 • Huzaro Force 6.0 RGB LED
Zobacz wideo Ta gra ma w Polsce status kultowy. Na czym polega fenomen Heroes 3?

Krzesła biurowe: na co zwracać uwagę?

Wybierając krzesło, należy przede wszystkim zwracać uwagę na materiały, z których zostało wykonane, bo to od nich będzie zależeć żywotność mebla. Innym ważnym jest wygoda użytkownika. Aby ją zapewnić, warto przed zakupem wypróbować krzesło. 

Jak wybrać krzesło do pracy?

Wybierając krzesło do pracy, pamiętajmy o tym, że codziennie spędzimy w nim co najmniej kilka godzin. Oznacza to, że musi ono być wykonane z solidnych materiałów, ale także jego wypełnienie powinno być trwałe i odporne na wygniecenia. Ważne jest, aby krzesło do pracy posiadało szeroki zakres regulacji odchylenia oparcia, a także regulację wysokości siedziska i podłokietników - to pozwoli zająć nam wygodną pozycję podczas pracy i maksymalnie odciążyć kręgosłup.

Pamiętać jednak należy, że nawet najlepsze krzesło nie zastąpi nam chwili przerwy w siedzeniu - co dwie godziny powinniśmy zrobić 10 minut przerwy na spacer i porozciąganie "zastanych" mięśni. 

TOP7 krzeseł biurowych

Jakie krzesła biurowe są najchętniej wybierane?

 • Angel Jokasta - ergonomiczny fotel biurowy, dzięki oparciu z siatki zapewnia cyrkulację powietrza
 • ERGON Sitplus - wytrzymały, z przewiewną siatką w oparciu
 • TUNE Unique - pozwala na regulację praktycznie każdego elementu
 • SPINELLY - z elastycznym, dostosowującym się do uzytkownika oparciem
 • Halmar Texas - wygodny i elegancki
 • VERIS 11SFL - ergonomiczny, z pełną regulacją elementów i bardzo stylowy
 • Ikea JÄRVFJÄLLET - prosty fotel pozwalający na dopasowanie do wysokości i proporcji sylwetki.
Więcej o: