AirPods Max. Nowe słuchawki Apple'a kosztują krocie. Czy są warte swojej ceny?

AirPods Max to nowe, nauszne słuchawki spod skrzydła Apple. Wraz z pojawieniem się nowego produktu z jabłuszkiem w logo powróciło pytanie o stosunek ceny do jakości, bo w tym przypadku, za słuchawki musimy zapłacić około 2800 złotych. Są warte tej ceny?

AirPods Max to nauszne słuchawki zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najbardziej spersonalizowane doświadczenie podczas słuchania muzyki. Zaczynając od designu - jest on raczej klasyczny, minimalistyczny i na próżno szukać tu futurystycznych kształtów, ale mamy do wyboru pięć wersji kolorystycznych. O ile do designu można mieć uwagi, o tyle jakość wykonania nowych AirPodsów jest naprawdę solidna. Siateczki i gąbki wyprofilowane zostały tak, aby dopasować się do każdej głowy. Aktywna redukcja dźwięków otoczenia, wykorzystująca osiem mikrofonów, które mają zapewnić odpowiednie wyciszenie. Użytkownik ponadto może ją sobie włączać i wyłączać, kiedy mu się podoba za pomocą jednego kliknięcia. Dźwięk przestrzenny, działający dzięki akcelerometrom i żyroskopom, śledzi ruchy głowy, aby dostarczyć jak najbardziej immersyjny dźwięk. Sama jakoś dźwięku polega na zaprojektowanym przez Apple przetworniku, który generuje dźwięk w jakości Hi-Fi.

AirPods Max – opinie i cena

Opinie na temat AirPods Max są podzielone. Oczywiście większość ludzi jako główny minus tych słuchawek podaje ich koszt, ale co jeżeli nie weźmiemy ceny pod uwagę? Zacznijmy od tego co naprawdę docenia się w tych słuchawkach. Przede wszystkim jest to technologia redukcji dźwięków. Właśnie za to osoby używające AirPods Max chwalą je najbardziej. Wyciszenie działa tak dobrze, że używając słuchawek w jednym pokoju, nie usłyszelibyśmy odkurzacza pracującego w drugim (i to wcale nie przy muzyce grającej na maksymalnej głośności). Jakość dźwięku, również jest oceniana jak jeden z bardzo dużych plusów tego modelu.

Największą wadą wydaje się być ich poręczność. Apple AirPods Max nie składają się, a ich oryginalny pokrowiec nie wygląda na godny zaufania, co w podróży może stanowić problem, chyba że jesteśmy skłonni cały czas je nosić na głowie, jednak i tu pojawia się problem. Nie można powiedzieć, że słuchawki są niewygodne, jednak po kilku godzinach noszenia ich na głowie zaczynają się dawać we znaki. Najwięcej emocj wzbudza oczywiście cena. Apple już niejednokrotnie pokazało, że bardzo cenią swoje produkty. Były już przecież podstawki Pro Stand za prawie 5000 zł, ładowarka za 700 zł, nie wspominając o cenach nowych iPhone'ów. Dla klientów przywiązanych do marki nie będzie stanowiło to problemu. A co znajdziemy na rynku w tej cenie? Warto zwrócić uwagę na:

  • Bose QuietComfort 35 II - za ok 1200 zł
  • Sony WH1000XM3 - za ok 1300 zł 
  • Jabra Evolve2 85 - za ok 1600 zł
  • Bose Noise Cancelling Headphones 700 - za ok 1700 zł.

Zobacz też: Solidne słuchawki bezprzewodowe w przystępnej cenie? Z tymi modelami nie musisz iść na kompromis

Zobacz wideo Jabra Elite 75t czy Sennheiser Momentum True Wireless? Testujemy słuchawki bezprzewodowe
Więcej o: