Solidne słuchawki bezprzewodowe w przystępnej cenie? Z tymi modelami nie musisz iść na kompromis

Dobre słuchawki bezprzewodowe to takie, które oferują dźwięk najwyższej jakości oraz długi czas działania na jednym ładowaniu. Które modele spełniają te warunki? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Słuchawki bezprzewodowe: podstawowe informacje

Słuchawki bezprzewodowe są dostępne na rynku od dłuższego czasu i zyskują coraz większą liczbę nabywców. Zawdzięczają to przede wszystkim oferowanemu komfortowi związanemu z brakiem plączących się wszędzie kabli. Cenione są nie tylko przez osoby pracujące dużo przy komputerze, ale także przez te uprawiające sporty lub zwykłych użytkowników, którzy w drodze do pracy lub szkoły lubią posłuchać muzyki czy audiobooków, nie martwiąc się o zaplątanie w przewody i konieczność wyjmowania telefonu z plecaka.

Słuchawki bezprzewodowe działają obecnie najczęściej w oparciu transmisję Bluetooth. Kluczowym rozróżnieniem jest podział na słuchawki nauszne, które dobrze sprawdzają się podczas pracy, ale i podczas oglądania filmów oraz słuchania muzyki, a także modele douszne. Te drugie częściej wybierane są przez osoby, które korzystają z nich podczas aktywności fizycznej lub poza domem. 

Douszne słuchawki bezprzewodowe: na co zwracać uwagę?

Douszne słuchawki bezprzewodowe są wygodnym i praktycznie niewidocznym sprzętem. Część z nich wkładana może być dokanałowo, co sprawia, że dźwięki nas otaczające są wygłuszone.

Zastanawiając się nad zakupem dousznych słuchawek bezprzewodowych, należy wziąć pod uwagę trzy najważniejsze czynniki:

  • pasmo przenoszenia – im większy zakres, tym lepiej słuchawki radzą sobie z wysokimi tonami; najczęściej jest to przedział od 16 Hz do 20 kHz
  • impedancja – im większa wartość tym dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest czystszy, pozbawiony szumów. Standardowy przedział mieści się między 16-64 Om
  • dynamika – wartość określająca głośność dźwięku w słuchawkach.

Słuchawki bezprzewodowe: cena

Cena słuchawek bezprzewodowych znajduje się w przedziale od kilkunastu do kilku tysięcy złotych. Jest ona przede wszystkim uzależniona od zastosowanych technologii i tego, jak wysoką jakość dźwięku zapewnia sprzęt. Nie spodziewajmy się świetnej jakości od słuchawek za kilkadziesiąt złotych. Za przyzwoity produkt przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilkaset złotych.

Nim jednak się zdecydujemy, warto sprawdzić nie tylko parametry techniczne produktu, ale także przymierzyć go, gdyż może okazać się, że dany model nie pasuje nam kształtem, a to po kilku godzinach użytkowania skutkuje zwykle bólem uszu bądź głowy.

Zobacz wideo Jabra Elite 75t czy Sennheiser Momentum True Wireless? Testujemy słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki JBL: jakość i korzystna cena idą w parze

Słuchawki bezprzewodowe JBL to jedne z najchętniej wybieranych produktów na rynku. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości dźwięku oraz zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym. Najczęściej wybierane przez użytkowników modele to:

  • JBL E45 BT - słuchawki nauszne cechuje ergonomiczna budowa, stabilny pałąk, transmisja za pomocą Bluetooth; działanie na akumulatorze do około 16 h; cena to około 430 złotych;
  • JBL E25 BT - słuchawki dokanałowe; pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz-20 kHz, czas pracy baterii do 8 h; cena to około 300 złotych;

Słuchawki bezprzewodowe Oppo Enco Free

Oppo to chińska marka, która ma w swoim asortymencie kilka modeli słuchawek bezprzewodowych. Jednym z nich jest Oppo Enco Free, które trafiły na rynek w 2020 roku. Są to słuchawki douszne, osiągające cenę około 600 złotych, co oznacza, że powinny zapewniać przyzwoite parametry. I tak jest. Słuchawki wykonane są z dobrej jakości materiału, posiadają panel dotykowy do sterowania urządzeniem. Posiadają również funkcję wykrywania umiejscowienia w uszach, co pozwala na natychmiastowe przerwanie odtwarzania, gdy wyjmiemy słuchawkę z ucha. Długość pracy na jednym ładowaniu wynosi około 5 godzin. Z telefonem łączą się za pomocą modułu Bluetooth 5.0.

Słuchawki bezprzewodowe: najczęściej wybierane produkty na rynku

Rynek słuchawek bezprzewodowych co rusz poszerza się o nowe modele topowych producentów. Oprócz wymienionych słuchawek JBL i Oppo warto także wziąć pod uwagę produkty innych marek. Wśród słuchawek bezprzewodowych prym wiodą modele:

  • Philips TAPH805BK (nauszne; cena 499 zł) - aktywna redukcja szumów; wbudowany mikrofon, dźwięk wysokiej rozdzielczości; kompaktowa konstrukcja; dwa poziomy szybkiego ładowania.
  • Apple AirPods 2 MRXJ2ZM/A (douszne; cena 719 zł) - słuchawki idealnie współpracują z iPhone i Apple Watch; posiadają ładujące etui (opcja szybkiego ładowania); funkcja zatrzymania odtwarzania po wyjęciu z ucha; same przełączają się na rozmowę przy połączeniu przychodzącym.
  • Sony WH1000XM3 (nauszne; cena 1189 zł) - funkcja osłabiania zewnętrznego hałasu; regulacja głośności jednym dotknięciem; czas pracy akumulatora to aż 30 h i opcja szybkiego ładowania to tylko niewielka część tego co mają do zaoferowania słuchawki Sony.
Więcej o: