Wyszukiwarka Google na smartfony z Androidem i iOS ze sporymi zmianami. Ma być bardziej czytelna

Google ogłosiło nową wersję swojej wyszukiwarki dla urządzeń mobilnych z Androidem i iOS. Zupełnemu odświeżeniu uległ wygląd aplikacji, która teraz ma być ładniejsza i bardziej przejrzysta.
Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Firma Google ogłosiła na swoim blogu wprowadzenie znacznych zmian w wyszukiwarce dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida i iOS. Nowości mają być widoczne w zarówno w aplikacji Google, jak i poprzez mobilne przeglądarki internetowe.

Google wprowadza zmiany w wyszukiwarce

Google skupiło się przede wszystkim na przeprojektowaniu wyglądu wyszukiwarki, tak aby wyniki były wyświetlane w czytelniejszy niż do tej pory sposób. Zdaniem projektantki Aileen Cheng, która odpowiada za zmiany, celem Google było uproszczenie obsługi aplikacji i sprawienie, aby internauci mogli lepiej skupić się na informacjach, których szukają.

Mobilna wersja wyszukiwarki Google zostanie odświeżonaMobilna wersja wyszukiwarki Google zostanie odświeżona fot. Google (blog.google)

Pierwszą ze zmian będzie pogrubienie najważniejszych treści (np. tytuły artykułów w sieci), tak aby były widoczne na pierwszy rzut oka. Google zmieni też wykorzystywaną w wyszukiwarce czcionkę, aby była ona zgodna z tą wprowadzoną już wcześniej w Gmailu i czystej wersji Androida. Jak podkreśla Cheng, ta spójność ma pomóc ludziom "efektywniej analizować informacje".

Nowy wygląd jest też znacznie uproszczony, co ma zapewnić "więcej przestrzeni do oddechu". Elementy takie, jak cienie ograniczono do minimum, co również ma uwydatnić najważniejsze informacje, czyli wyniki wyszukiwania. Co więcej, aby nie przytłaczać użytkowników nadmiarem informacji, zespół odpowiedzialny za projekt postawił na jak najbardziej stonowaną kolorystykę.

Mobilna wersja wyszukiwarki Google zostanie odświeżonaMobilna wersja wyszukiwarki Google zostanie odświeżona fot. Google (blog.google)

Przeprojektowano również wygląd wszystkich ikon, ramek z informacjami i zdjęć. W nowej wersji wszystkie te elementy zostały zaokrąglone na rogach, co ma unowocześnić wygląd wyszukiwarki. Google podkreśla, że krok ten ma na celu upodobnić styl interfejsu do obłego designu logo firmy.

Google zapowiada, że nowy wygląd wyszukiwarki zostanie wprowadzony u wszystkich użytkowników w ciągu kilku następnych dni. Niewykluczone, że w przyszłości podobne zmiany trafią również do desktopowej wersji wyszukiwarki.

Więcej o: